Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri İsen Butto İçin Açılan Taziye Defterini İmzaladı

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri İsen Butto İçin Açılan Taziye Defterini İmzaladı

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen, uğradığı bombalı suikast sonucu dün hayatını kaybeden eski Pakistan Başbakanı Benazir Butto için Pakistan Büyükelçiliği'nde açılan taziye defterini, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül adına imzaladı.Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, İsen'in, taziye defterini Cumhurbaşkanı Gül adına imzaladığı ve Butto'nun menfur terörist saldırıda y...

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri İsen Butto İçin Açılan Taziye Defterini İmzaladı

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen, uğradığı bombalı suikast sonucu dün hayatını kaybeden eski Pakistan Başbakanı Benazir Butto için Pakistan Büyükelçiliği'nde açılan taziye defterini, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül adına imzaladı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, İsen'in, taziye defterini Cumhurbaşkanı Gül adına imzaladığı ve Butto'nun menfur terörist saldırıda yaşamını yitirmesinin, tüm Türkiye'yi derin üzüntüye boğduğunu belirttiği bildirildi.

İsen, Türk halkının, bugüne değin olduğu gibi, bu acılı gününde de Pakistanlı kardeşlerinin yanında olduğunu kaydetti.

İsen, taziye defterine ayrıca şunları yazdı:

"Bu hain terör saldırısının, aslında Pakistan demokrasisine ve istikrarına kastettiği kuşkusuzdur. Bu çerçevede, ömrünü Pakistan'a adayan ve bu uğurda canını feda eden merhume Butto'yu aramızdan alan bu korkak saldırıya Pakistan halkının vereceği en ekkili yanıt, güçlerini birleştirerek Pakistan'ın aydınlık geleceği için birlikte çalışmak olacaktır.

Merhume Butto'ya ve saldırıda yaşamını yitiren kardeşlerimize Allah'tan rahmet, Butto ailesi başta olmak üzere ölenlerin acılı ailelerine ve tüm Pakistan halkına başsağlığı dilerim." (ANKA)

(HM/GB)

Kaynak: ANKA