Erdoğan'dan Slogan Atan Gençlere: Ne Yapıldığını Bilmeyen Sloganik Gençlik İstemiyoruz

Erdoğan'dan Slogan Atan Gençlere: Ne Yapıldığını Bilmeyen Sloganik Gençlik İstemiyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kütahya İl Kongresinde "taşerona kadro" sloganı atan gençlere çıkıştı: Ne yapıldığını, ne edildiğini bilmeyen sloganik bir gençlik istemiyoruz.

Erdoğan, Yeni Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Kütahya 6. Olağan İl Kongresi'ndeki konuşmasında salondaki bir grup tarafından "taşerona kadro" sloganı atınca kızdı. "Sloganik gençlik istemiyoruz" diyen Erdoğan, "Aldığını anlamayanlar lütfen gitsinler bunu bilenlerden öğrensinler. Bir milyona yakın insana şu anda kadroları verilmiştir ama siz hala orada 10-15 kişi bunu anlamış değilsiniz." dedi.

"10-15 KİŞİ ANLAMIŞ DEĞİLSİNİZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, salondaki bir grup tarafından "taşerona kadro" sloganı atılması üzerine taşeron işçilerin hepsinin kadrolarını aldığını vurgulayarak, "Aldığını anlamayanlar lütfen gitsinler bunu bilenlerden öğrensinler. Bir milyona yakın insana şu anda kadroları verilmiştir ama siz hala orada 10-15 kişi bunu anlamış değilsiniz." dedi.

"SLOGANİK GENÇLİK İSTEMİYORUZ"

Bütün bu atılan adımların birilerini şımartmaması gerektiğini vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Kimsenin yapamadığını, cesaret edemediğini AK Parti iktidarı olarak bizler yaptık ve bir milyona yakın şu anda taşeron olayındaki elemanların hepsini, kadrolarını vermek suretiyle iş sahibi yaptık. Ne yapıldığını, ne edildiğini bilmeden sloganik bir gençlik biz istemiyoruz. Böyle bir şey olamaz.

"BENİM SÖYLEMEMİ Mİ İSTİYORSUNUZ"

Bir defa bütün elemanlara, bu noktada hepsinin şu anda kadroları verildi. ve yeni kadrolarıyla en azı 450-500 lira şu anda artı zam almak suretiyle bin liraya kadar varan bir artı zamla yollarına devam ediyorlar. Bunu mu benim söylememi istiyorsunuz?"

Kaynak: AA