Cumhurbaşkanı Gül, Yyü Rektörlüğü'nü Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Gül, Yyü Rektörlüğü'nü Ziyaret Etti

Van'da Bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Yyü) Rektörlüğü'nü Ziyareti Çıkışında Koruma Ordusunu Aşan Minik Hayranı 13 Yaşındaki Sümeyra Söğüt ile Fotoğraf Çektirip Sohbet Etti.

Cumhurbaşkanı Gül, Yyü Rektörlüğü'nü Ziyaret Etti
11.09.2007 21:13 | Son Güncelleme: 11.09.2007 21:13

Van'da bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörlüğü'nü ziyareti çıkışında koruma ordusunu aşan minik hayranı 13 yaşındaki Sümeyra Söğüt ile fotoğraf çektirip sohbet etti.

Cumhurbaşkanı Gül, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı'nın ardından YYÜ Rektörlüğü'nü ziyaret etti. YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Ceylan tarafından kapıda karşılanan Gül'e bir buket çiçek verildi. Rektörlük binasına geçen Cumhurbaşkanı Gül, Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Ceylan, rektör yardımcıları ve dekanlarla basına kapalı olarak yaklaşık 40 dakika görüştü. Gül'ün YYÜ'ye geleceğini duyan 13 yaşındaki ilköğretim 7. sınıf öğrencisi Sümeyra Söğüt, programdan yaklaşık 2 saat önce rektörlük binası önüne

geldi. Rektörlük binası girişinde Cumhurbaşkanı Gül'e ulaşamayan Sümeyra, ziyaret sonrasında koruma ordusunu aşabildi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile fotoğraf çektiren ve bir süre sohbet eden Sümeyra, "Onu çok sevdiğimi söyledim. O da bana teşekkür etti" dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, YYÜ ziyaretinin ardından akşam yemeği için Orduevi'ne geçti.

(AKK-MET-OK-Y)

Kaynak: İHA

title