Cumhurbaşkanı Gül'ün İsmi Pakistan'ın En Modern Yoluna Verildi

Cumhurbaşkanı Gül'ün İsmi Pakistan'ın En Modern Yoluna Verildi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Pakistan'ın Lahor Şehrin Çevre Yolunun Açılışını Yaptı. Pakistan'ın En Modern Yolu Olarak Gösterilen Çevre Yoluna Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün İsmi Verildi.

Cumhurbaşkanı Gül'ün İsmi Pakistan'ın En Modern Yoluna Verildi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Pakistan'ın Lahor şehrin çevre yolunun açılışını yaptı. Pakistan'ın en modern yolu olarak gösterilen çevre yoluna Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ismi verildi.

Pakistan Başbakanı Yusuf Gulani ve Pencap Eyaleti Başbakanı Şehbaz Şerif'in katıldığı açılış töreninde, PAKTÜRK Koleji'nde eğitim gören öğrenciler tarafından Pakistan'ın ünlü şairi Muhammet İkbal'ın şiiri seslendirildi. PAKTÜRK Kolejleri'nde eğitim gören bir öğrenci tarafından "Torununuz Zeynep'e sağlıklı ömürler dileriz" panktartı açıldı. Cumhurbaşkanı Gül, yanında bulan Pakistan Başbakanı Gulani ve Pencan Eyaleti Başbakanı Şehbaz Şerif'e pankartı göstererek, torunu olduğuu söyledi. Bunun üzerine Gül'ü Gulani ve Şerif tebrik etti.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık tarafından getirilen bir bebeği de sevdi. Gül, PAKTÜRK Koleji'ndeki öğretmen eşileriyle de kısa süre sohbet etti.

Gül ve beraberinde heyet yolun açılışı dolasıyla gerçekleştirilen havai fişek gösterisini de izlediler.

Açılış törenine Devlet Bakanı Mehmet Aydın, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ da katıldı.

Cumhurbaşkanı Gül onuruna Pakistan Başbakanı Yusuf Gulani tarafından Lahor kalesinde akşam yemeği verildi. Yemeğe çok sayıda davetli katıldı. (CİHAN)