Cumhurbaşkanı Gül, TCG Göksu Fırkateyni'ni Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Gül, TCG Göksu Fırkateyni'ni Ziyaret Etti

Abdullah Gül, Aden Körfezi Somali açıklarında görev yapan TCG Göksu Fırkateyni'ni ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Gül, TCG Göksu Fırkateyni'ni Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Arap Denizi ve mücavir bölgelerde yürütülen deniz haydutluğu ile mücadele harekatına destek sağlamak maksadıyla Aden Körfezi, Somali açıklarında görev yapan TCG Göksu Fırkateyni'ni ziyaret etti.

TÖREN MANGASINI SELAMLADI

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, TCG Göksu Fırkateyni'ni ziyaretine ilişkin görseller Cumhurbaşkanlığı internet sitesine konuldu. Beş aydır bölgede görev yapan fırkateyne gelişinde gemi komutanı Dz. Kur. Yb. Ahmet Gül ve gemi personeli tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Gül, geminin platformuna çıkarak, hazır bekleyen tören mangasını 'Merhaba asker' diyerek selamladı.

KOMUTAN KONTROL MERKEZİNİ GEZDİ

Daha sonra geminin içine geçen Cumhurbaşkanı Gül'e, geminin komutanı tarafından gemi kepi takdim edildi. Subay salonunda kendisine brifing sunulan Cumhurbaşkanı Gül, brifingin ardından gemi şeref defterini imzaladı. Cumhurbaşkanı Gül'e burada gemi şildi takdim edildi. Savaş Harekat Merkezi'nde de Cumhurbaşkanı Gül'e komuta kontrol sistemiyle ilgili bilgi sunuldu.
PERSONELLE BAYRAMLAŞTI

Gemi personeline hitap eden Cumhurbaşkanı Gül, personelle bayramlaştı ve uluslararası sularda icra ettikleri onurlu görev nedeniyle askerleri tebrik etti. Cumhurbaşkanı Gül, incelemelerinin ardından gemiden ayrıldı. TCG Göksu Fırkateyni'nde toplam 221 subay, astsubay, uzman, erbaş ve er görev yapıyor.