Cumhurbaşkanı Gül, Rtgd Yönetim Kurulu Üyelerini Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Gül, Rtgd Yönetim Kurulu Üyelerini Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği (Rtgd) Yönetim Kurulu Üyelerini Çankaya Köşkü'nde Kabul Etti.

Cumhurbaşkanı Gül, Rtgd Yönetim Kurulu Üyelerini Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği (RTGD) Yönetim Kurulu üyelerini Çankaya Köşkü'nde kabul etti.

İHA Ankara Temsilcisi Batuhan Yaşar'ın hazır bulunduğu kabul sırasında Gül, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin operasyonundan türban düzenlemesine kadar birçok konuda açıklama yapan Gül, özel yaşantısından da kesitler anlattı. Cumhurbaşkanı Gül, İstanbul özlemini anlatırken, "İstanbul rahat, gittiğim her yeri biliyorum, geçtiğim her yeri biliyorum. Karşıdan karşıya geçerken vapurun en arkasına geçip otururduk" şeklinde konuştu. Devlet sorumluluklarının özgürlükleri kısıtladığını söyleyen Gül, "Hayat tarzı ne yapalım öyle oluyor. Kendi işini kendin yapman. Bir şey alacaksan gezerek yapamazsın. Bir dükkana gir, beğendiğini al. Bunlar insani şeyler. Bunları gerçekten çok insan özlüyor. Akşam gidince hadi hanımla bir yere gidelim desem haber vermeden çıkamıyorsun. Hadi haber vermeyelim bugün de kardeşime gidelim, arkadaşıma gidelim olmuyor. Bazen çok sıkı tembih ediyorum fark ediyorlar. Yine bakıyorsun kalabalıklaşıyor çevremiz" dedi.

Basın mensuplarının 'Korumalara haber vermeden hiç kaçtınız mı?' sorusuna Gül, "Yani oluyor. Başarabildiğimiz kadar" karşılığını verdi. Müzik dinleyip dinlemediğinin sorulması üzerine Gül, "Bazı CD'ler var arabamızda. Havaalanına gidip gelirken dinliyoruz. Benim sevdiğim şeyleri biliyor arkadaşlar onları topluyorlar" yanıtını verdi. "Televizyon programlarını evde olursam, müsait olursam seyrediyorum" diyen Cumhurbaşkanı Gül, "Bazılarını seyrediyorum. Aslında saatleri biraz değiştirseniz iyi olacak.

Biraz aynı saatte oluyor. İnsan bazen kaçırıyor. Çok fazla dizi var. Evde seyrederken bazen bakıyorum. 'Hatırla Sevgili' dizisini bazen seyrediyorum. Bazı şeyleri güzel. İnsan bazen kendisi de parçası oluyor o işlerin" şeklinde konuştu.

İzmir Expo 2015 için de değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Gül, bu hafta tekrar bir toplantı yapacağını belirterek, "Bir ay çok önemli. Onun için burada bir toplantı daha yapıyorum. Herkesi çağırdım. Biz bunu kazanabiliriz. Kazanamazsak da çok üzülürüm doğrusu. Çok emek verdim. Bütün delegelerle tek tek konuştum. 100 küsur delegeyle tek tek resim çektirdim. Her şeyi yaptık. İzmir olursa Expo'nun da çıkarına olur. Çünkü birçok Expo'lar var. Akıllarda kalan birkaç tanesi. İzmir akıllarda kalan bir Expo olur" şeklinde konuştu.

(BY-NÇ-Y)