Cumhurbaşkanı Gül, Nahcivan'a Geldi (2)

Cumhurbaşkanı Gül, Nahcivan'a Geldi (2)

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkçe Konuşan Ülkelerin Devlet Başkanları 9. Zirvesi'ne Katılmak İçin Nahçıvan'a Geldi. Cumhurbaşkanı Gül, Nahçıvan Havalimanı'nda Nahçıvan Ali Meclis Başkanı Vasif Talibov Tarafından Karşılandı.

Cumhurbaşkanı Gül, Nahcivan'a Geldi (2)

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkçe Konuşan Ülkelerin Devlet Başkanları 9. Zirvesi'ne katılmak için Nahçıvan'a geldi. Cumhurbaşkanı Gül, Nahçıvan Havalimanı'nda Nahçıvan Ali Meclis Başkanı Vasif Talibov tarafından karşılandı.

Cumhurbaşkanı Gül, bugün ilk olarak zirvenin yapılacağı Duzdağ Oteli'nde Kırgızistan Cumhurbaşkanı Kurmanbek Bakiyev ve Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbey'le ikili görüşme yapacak. Gül, daha sonra zirveye katılan devlet başkanları ile birlikte konsere katılacak. Abdullah Gül, akşam da Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev tarafından zirveye katılacak liderler onuruna verilecek yemeğe katılacak.

Cumhurbaşkanı Gül ile Alivey yarın sabah saatlerinde ikili görüşme gerçekleştirecek. Daha sonra liderlerin konuşmasıyla zirve sona erecek. Cumhurbaşkanı Gül, yarın ayrıca, Türk-Azeri Bank şubesinin açılış törenine katılacak ve Nahçıvan Türk Lisesi'ni ziyaret ettikten sonra Nahçıvan'dan ayrılacak.

(CİHAN)