Cumhurbaşkanı Gül, Mısır Ziyaretini Tamamlayarak Yurda Döndü

Cumhurbaşkanı Gül, Mısır Ziyaretini Tamamlayarak Yurda Döndü

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Mısır'a Yaptığı Resmi Ziyareti Tamamlayarak Yurda Döndü.

Cumhurbaşkanı Gül, Mısır Ziyaretini Tamamlayarak Yurda Döndü

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Mısır'a yaptığı resmi ziyareti tamamlayarak yurda döndü.

Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'in davetlisi olarak bu ülkeye resmi ziyarette bulunan Cumhurbaşkanı Gül, temaslarını tamamlayarak Ankara'ya döndü. Gül ve beraberindeki heyeti taşıyan özel uçak, saat 21.05'te Esenboğa Havalimanı'na indi. Gül, TBMM Başkanı Köksal Toptan, Ankara Valisi Kemal Önal, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara Merkez Komutanı Tuğgeneral Naci Özbakır ile diğer yetkililer tarafından karşılandı. Düzenlediği basın toplantısında Kahire ve İskenderiye kentlerini

kapsayan Mısır ziyaretine ilişkin bilgi veren Cumhurbaşkanı Gül, Doğu Akdeniz'in iki önemli ülkesi olan Türkiye ve Mısır arasındaki işbirliğinin son dönemde tüm boyutlarıyla daha da güçlendiğini söyledi. Gül, "Bu ziyaretin sonucunda da ilişkilerimizin yeni bir ivme kazandığı inancındayım" dedi.

Bir gazetecinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İspanya'da yaptığı 'Türban' açıklamasını nasıl değerlendirdiğini sorması üzerine Cumhurbaşkanı Gül, "Bunlar Türkiye'de tartışılan konulardır. Herkes soğukkanlılıkla takip ediyor zaten" karşılığını verdi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, daha sonra havalimanından ayrıldı.

(KT-NÇ-Y)