Cumhurbaşkanı Gül, Kraliçe Elizabeth Onuruna Akşam Yemeği Verdi

Cumhurbaşkanı Gül, Kraliçe Elizabeth Onuruna Akşam Yemeği Verdi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İngiltere Kraliçesi Iı. Elizabeth Onuruna Çankaya Köşkü'nde Akşam Yemeği Verdi.

Cumhurbaşkanı Gül, Kraliçe Elizabeth Onuruna Akşam Yemeği Verdi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth onuruna Çankaya Köşkü'nde akşam yemeği verdi.

Cumhurbaşkanı Gül, eşi Hayrunnisa Gül ile birlikte saat 20.30'de yemeğin verileceği salonun girişine geldi. Gül ve eşi, yaklaşık 5 dakika bekledikten sonra gelen Kraliçe Elizabeth ve eşi Edinburg Dükü Prens Philip'i karşıladı.

Daha sonra salona geçen Gül, Kraliçe ve eşleri, girişte davetlilerle tek tek tokalaştı. Gül ve Kraliçe, daha sonra eşleri ile yemeğin verildiği salona geldi.

Bu arada, Cumhurbaşkanı Gül, yemekte, Kraliçe Elizabeth'in hediye ettiği ve İngiliz Kraliyet Ailesi'nin devlet büyüklerine hediye ettiği en büyük yüksek derecedeki nişanı olan 'İngiliz Kraliyet Nişanı'nı ceketinin yakasına taktı.

Cumhurbaşkanı Gül ile TBMM Başkanı Köksal Toptan yemekte smokin giyerken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kravat taktığı görüldü. Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ise yemeğe katılmadı. Erdoğan, yemeğe yalnız geldi. Yemeğe katılanlar arasında eşsiz gelen tek davetlinin Başbakan Erdoğan olduğu öğrenildi.

Öte yandan, İngiltere Kraliçesi ll. Elizabeth ile Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrunnisa Gül'ün kıyafetleri göz kamaştırdı.

Kaynak: CHA