Cumhurbaşkanı Gül: "Kızılay Bir Ara Kaybettiği İtibarını Bin Kat Arttırarak Yeniden Kazanmıştır"

Cumhurbaşkanı Gül: "Kızılay Bir Ara Kaybettiği İtibarını Bin Kat Arttırarak Yeniden Kazanmıştır"

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türk Kızılay'ının Bir Dönem Kaybettiği İtibarını Bin Kat Arttırarak Yeniden Kazandığını Söyledi.

Cumhurbaşkanı Gül:

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türk Kızılay'ının bir dönem kaybettiği itibarını bin kat arttırarak yeniden kazandığını söyledi.

Türk Kızılay'ının 140. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Dolmabahçe Sarayı'nda bir tören düzenlendi. Törende kısa bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Gül, Kızılay'ın faaliyetlerinin gurur verici olduğunu ve dünyanın dört bir yanına Kızılay sayesinde ulaşıldığını ifade etti. "Özellikle bir ara Kızılay kaybettiği itibarını bin kat arttırarak yeniden kazanmıştır" diyen Cumhurbaşkanı Gül, Kızılay'ın hiçbir şekilde insan ayrımı yapmaksızın yardıma koştuğuna vurgu yaptı. Kızılay'ın çalışmalarından gurur duyduğunu belirten Gül, "Gerektiğinde asker gitti, gerektiğinde sivil toplum örgütleri gitti ama onların gidemediği yerlere her zaman Kızılay gitmiştir" şeklinde konuştu.

Törende yaptığı konuşmanın ardından fenalaşarak hastaneye kaldırılan Türk Kızılay'ı Başkanı Tekin Küçükali'ye acil şifalar dileyen Cumhurbaşkanı Gül, "Kızılay nasıl herkesin zor anında onun derdine derman olmak için koşuyorsa yine Kızılay Başkanı'nın derdine koşanda Kızılay'dır" dedi.

Konuşmasının son kısmında da Kızılay'ın önemine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Gül, "Bize emanet edilen bir kuruş namusumuz kadar önemlidir" diyerek, Kızılay'a vatandaşların güvenmesi gerektiğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Gül, konuşmasının ardından, Türk Kızılay'ına katkılarından dolayı Fikret Evyap, Nurten Topçu, Başar Nuhoğlu, Hediye Güral'a plaket verdi. Kızılay'ın 140. yılı nedeniyle hazırlanan özel pastayı da kesen Cumhurbaşkanı Gül, pastanın kesilmesinin ardından Dolmabahçe Sarayı'ndan ayrıldı.

Öte yandan geceye, İstanbul valisi Muammer Güler, İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Uluslararası Hilal İslam Komitesi Üyesi 50'den fazla ülke temsilcisi ve medya dünyasından üst düzey temsilciler de katıldı.