Cumhurbaşkanı Gül: "Kayseri ile iftihar ediyorum"

Cumhurbaşkanı Gül: "Kayseri ile iftihar ediyorum"

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kayseri'de yaptığı bir dizi ziyaretin ardından Büyükşehir Belediyesi'ne geçerek tamamlanan proje ve yatırımlar hakkında bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Gül:

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kayseri'de yaptığı bir dizi ziyaretin ardından Büyükşehir Belediyesi'ne geçerek tamamlanan proje ve yatırımlar hakkında bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Gül, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen proje ve yatırımların Türkiye'ye örnek olduğunu ve kendisinin bu durumla iftihar ettiğini söyledi.

Kayseri'nin bu dönemde modern bir şehir haline geldiğini ifade eden Gül, şunları söyledi: "İnsan gurur duyuyor. Sizin başarılarınızı zaten biliyoruz. Başka şehirler, Kayseri'de yapılan çalışmaları örnek alıyorlar. Ülkemizde uzun yıllar belediye başkanlığı yaptığı halde iş yapamadan giden belediye başkanları oldu. Kayseri, sizin döneminizde alt ve üst yapısıyla modern bir şehir haline geldi. Ortaya konulan çalışmalar başka şehirlerde anlatılıyor, konuşuluyor, oralarda 'Kayseri Modeli' belediyecilikten bahsediliyor. Ben de bu durumla iftihar ediyorum. Çalışmaları zaten biliyoruz ama gelip görünce bir kez daha iftihar ettim, gurur duydum. Aynı zamanda Tarihi Kentler Birliği başkanlığı da yapıyor. Tecrübelerini oraya aktarıyor. Tecrübesiyle diğer belediye başkanlarına örnek oluyor. Kendisini tebrik ediyorum."

Son birkaç yıl içerisinde gerçekleştirilen, devam eden ve yapılması düşünülen yatırımları slayt gösterisi eşliğinde sunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Kayseri ve civarındaki şehirlerle birlikte 5 milyon nüfusa hitap edecek projeler gerçekleştirdiklerini ifade etti. Özhaseki, "Biz, Kayseri'nin ve çevre vilayetlerin gelecekte alacağı şekli ve oluşması muhtemel ihtiyaçları hesaba katarak planlar ve projeler gerçekleştiriyoruz. Bu ise önümüzdeki yıllarda oluşacak yaklaşık 5 milyonluk bir nüfus demektir. Yatırım ve projelerin bu nüfusa hitap edecek nitelikte olmasına özen gösteriyoruz. Bugünden yarının ihtiyaçlarını öngörerek iş yapmaya çalışıyor ve buna göre hizmet üretip proje geliştiriyoruz" dedi.