Cumhurbaşkanı Gül, Hüsn-Ü Hat Sergisini Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Gül, Hüsn-Ü Hat Sergisini Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eşi Hayrünnisa Gül ile birlikte Ayasofya'da düzenlenen Hüsn-ü Hat Sergisi'ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eşi Hayrünnisa Gül ile birlikte Ayasofya'da düzenlenen Hüsn-ü Hat...

Cumhurbaşkanı Gül, Hüsn-Ü Hat Sergisini Ziyaret Etti
22.04.2013 16:39 | Son Güncelleme: 22.04.2013 16:39

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eşi Hayrünnisa Gül ile birlikte Ayasofya'da düzenlenen Hüsn-ü Hat Sergisi'ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eşi Hayrünnisa Gül ile birlikte Ayasofya'da düzenlenen Hüsn-ü Hat Sergisi'ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Çok sayıda tarihi eserin yer aldığı sergi, bir hafta içerisinde 400 bin sanatsever tarafından ziyaret edildi.

Cumhurbaşkanlığı internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Ayasofya'ya gelişinde Cumhurbaşkanı Gül ve Bayan Gül'ü İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İl Kültür Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, İslam Sanat Tarihi Uzmanı Prof. Dr. Uğur Derman, Ayasofya Müze Müdürü Hayrullah Cengiz ve Müze Müdür Yardımcısı Sefer Arapoğlu karşıladı.

"Hazreti Peygamber ve İnsan Onuru" temasının işlendiği 2013 yılı Kutlu Doğum Haftası kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından İstanbul Ayasofya'da düzenlenen sergiye ilişkin İslam Sanat Tarihi Uzmanı Prof. Dr. Derman, Cumhurbaşkanı Gül ve Bayan Gül'e bilgi sundu.

-BİR HAFTADA 400 BİN ZİYARET-

Vakıf Hat Sanatları Müzesi, Süleymaniye Yazma Eserler Kütüphanesi, Topkapı Sarayı Müzesi, İstanbul Şehir Müzesi, IRCICA, İslam Kültür ve Sanat Platformu ve özel koleksiyonlardan seçilen nadide eserlerin sanatseverlerle buluştuğu sergide, çok sayıda tarihi eser yer alıyor. Hafız Osman, Yesarizade Mustafa İzzet, Sami Efendi, Fehmi Efendi, Mustafa Rakım, Mahmud Celaleddin, Hamid Aytaç ve Necmeddin Okyay'ın da aralarında bulunduğu son dönemin önemli hattatlarına ait yazma eserler de yer alıyor. Sergi, bir hafta içerisinde 400 bin sanatsever tarafından ziyaret edildi. - Ankara

Kaynak: ANKA

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Cumhurbaşkanı Gül, Hüsn-Ü Hat Sergisini Ziyaret Etti - İstanbul
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.9.2020 01:04:39. #1.14#
title