Cumhurbaşkanı Gül, Gümüşhane'de

Cumhurbaşkanı Gül, Gümüşhane'de

16.11.2013 13:45 | Son Güncelleme: 18.11.2013 14:32
Cumhurbaşkanı Gül, Gümüşhane'de

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, görev süresince Türkiye'deki şehirleri ziyaret etme kapsamında Erzincan'dan sonra Gümüşhane'ye geldi. 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, görev süresince Türkiye'deki şehirleri ziyaret etme kapsamında Erzincan'dan sonra Gümüşhane'ye geldi.

    Abdullah Gül'ü Gümüşhane Valisi Yusuf Mayda, Vilayet Konağı'nda resmi törenle karşıladı. Çok sayıda vatandaşın sevgi gösterisi ile karşılanan Gül, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in 1994'te gerçekleştirdiği ziyaretin ardından Gümüşhane'ye resmi temasta bulunan ilk cumhurbaşkanı. Her ne kadar nüfusu küçük olmasına rağmen etkinliğinin belirgin olan bir şehir olduğunu ifade eden Gül, Gümüşhane'nin yer altı zenginlikleri ile Türkiye'ye büyük katkısının olduğunu vurguladı. ''Bugün Cumhurbaşkanı olarak Gümüşhane'yi ziyaret etmek ve vatandaşlarla buluşmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum.'' diyen Gül, "Gümüş bir şehrimiz Gümüşhane. Alimler, fazıllar, değerli siyasetçiler yetiştirmiş bir şehir.'' şeklinde konuştu. Vali, Yusuf Mayda ise Güümüşhane'nin Türkiye'nin altın üretiminin yüzde 20'sini karşıladığını ifade ederek, şehirde hoşgörü ve huzur ortamından söz etti.

    Gazetecilerin sorusu üzerine ise Güneydoğu'da PKK'nın adam kaçırma eyleminde bulunmasının çözüm sürecine etkisinin sorulması üzerine ise 'Maalesef bu tür olaylar oluyor. Ama bunlar kendi haline bırakılmıyor. Bunlarla ilgili gerekli çalışmalar yapılıyor. Neticede bu tip kaçırma veya tehdit gibi olaylar olduğunda hepsi kurtarılıyor. Kanun çiğneyeceği hareketler olduğunda onlarla ilgili takibatlar da yapılıyor.'' şeklinde konuştu.

    GÜL, KARATE SİYAH KUŞAK TAKTI

    Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e vilayet önünde karate sürprizi yapıldı. Gül'ün oğlu Mehmet Emre Gül'ün yıllar önce gittiği karate hocaları Cumhurbaşkanı Gül'e oğlunun mavi kuşak kartını takdim etti. Abdullah Gül'ün milletvekili olduğu dönemde oğlunu gönderdiği karate kursu hocaları ve talebeleri Cumhurbaşkanı ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Cumhurbaşkanı, rica üzerine karate elbisesi giyip 'Abdullah Gül' yazılı siyah kuşak takması renkli görüntülere sahne oldu.

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Cumhurbaşkanı Gül, Gümüşhane'de - Erzincan
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.9.2020 00:21:59. #1.14#
title