Cumhurbaşkanı Gül: Foto Muhabirleri Habere Anlamını Veren Muhabirlerdir

Cumhurbaşkanı Gül: Foto Muhabirleri Habere Anlamını Veren Muhabirlerdir

Tfmd 25. Kuruluş Yıldönümü Bir Dizi Etkinlikle Kutlandı. Etkinlik Kapsamında Gerçekleştirilen Tfmd Ödül Törenine Katılan Cumhurbaşkanı Gül, "Türkiye'de Basın Özgürlüğü En İleri Şekilde Gerçekleşmektedir. Foto Muhabirleri Habere Anlamını Veren, Haberi Objektif Hale Getiren Muhabirlerdir" Dedi.

Cumhurbaşkanı Gül: Foto Muhabirleri Habere Anlamını Veren Muhabirlerdir

TFMD 25. kuruluş yıldönümü bir dizi etkinlikle kutlandı. Etkinlik kapsamında gerçekleştirilen TFMD ödül törenine katılan Cumhurbaşkanı Gül, "Türkiye'de basın özgürlüğü en ileri şekilde gerçekleşmektedir. Foto muhabirleri habere anlamını veren, haberi objektif hale getiren muhabirlerdir" dedi.

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği (TFMD) kuruluş yıldönümünü bir dizi etkinlikle kutladı. Etkinlik kapsamında Rixos Grand Ankara Oteli'nde TFMD ödül töreni gerçekleştirildi.

Buradaki törene, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Devlet Bakanı Hayati Yazıcıoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Ankara Valisi Kemal Önal, Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı Başkanı Beyhan Aslan, Gazeteciler Federasyonu Başkanı Nazmi Bilgin ve çok sayıda davetli katıldı.

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye'de basın özgürlüğünün en iyi şekilde uygulandığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Basın demokrasinin temel kurallarından biridir. Basın ülkeyi şeffaf hale getirir. Türkiye'de basın özgürlüğü en ileri şekilde gerçekleşmektedir. Foto muhabirleri habere anlamını veren, haberi objektif hale getiren, haberin dönüm noktalarını tespit eden muhabirlerdir. Basın özgürlüğü olmayan yerde yanlışlar daha fazladır."

Törende birçok dalda ödül sahibini buldu. "Yılın Basın Fotoğrafı" ödülü Anadolu Ajansı muhabiri Tolga Adanalı'nın oldu. (ANKA)

(ZB/HM/EÖ)

Kaynak: ANKA