Cumhurbaşkanı Gül'e Turşu Kurdular

Cumhurbaşkanı Gül'e Turşu Kurdular

Ankara Çubuk Belediyesi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e Hediye Edilmek Üzere Turşu Kurdu. Bazı İlçe Belediyelerinin Şenlik, Afiş ve Bilbordlarla Kutladığı Gül'ün Cumhurbaşkanlığını Çubuk Belediyesi Turşu ile Kutladı. Çubuk Belediye Başkanı Adem Tuğluca, Gül İçin Elleriyle Turşu Kurdu.

Cumhurbaşkanı Gül'e Turşu Kurdular

-Ankara Çubuk Belediyesi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e hediye edilmek üzere turşu kurdu. Bazı ilçe belediyelerinin şenlik, afiş ve bilbordlarla kutladığı Gül'ün Cumhurbaşkanlığını Çubuk Belediyesi turşu ile kutladı. Çubuk Belediye Başkanı Adem Tuğluca, Gül için elleriyle turşu kurdu.

FOTOĞRAFLI

ANKARA (ANKA) – Ankara'nın turşusuyla ünlü ilçesi Çubuk'ta, 11. Cumhurbaşkanı seçilen Abdullah Gül'e hediye edilmek üzere turşu kuruldu. Belediye Başkanı Adem Tuğluca'nın kurduğu turşu yaklaşık bir ay sonra Köşk'e gönderilecek.

Çubuk ilçesinde turşu hasadının başlamasının kutlandığı 3. Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali'nde Çubuklular ve Belediye Başkanı Adem Tuğluca, 11.Cumhurbaşkanı Gül'e hediye edilmek üzere turşu kurdu. Tuğluca, turşuda kullanılan tüm sebzelerin doğal olduğunu söyledi.

Festival nedeniyle çok sayıda basın mensubuna "turşu brifingi" veren ve salatalık tarlalarını gezdiren Belediye Başkanı Tuğluca, gazetecilere turşu imalathanelerini de tanıttı. Daha sonra Tuğluca, önlük giyerek ve eldiven takarak, Cumhurbaşkanı Gül için turşu kurmaya başladı.

Tuğluca'nın kurduğu turşular Gül'ün yanı sıra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Köksal Toptan ve bakanlara da hediye edilecek.

-KABİNE GRİP OLMASIN-

Tuğluca yaptığı açıklamada AKP iktidarını grip konusunda uyararak turşu yemeye davet etti.

Tuğluca, şunları söyledi:

"Bizim turşularımızın bir özelliği de suyunu içen kişilerin hiçbir şekilde grip olmamasıdır. Biz bu yoğun tempoda ülkemiz için gece gündüz demeden çalışan ve çalışmaya devam edecek Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Bakanlar Kurulumuzun grip olmalarını istemiyoruz. Mutlaka 30 çeşit turşumuzdan yemeli ve sularından içmeliler." (ANKA)