Cumhurbaşkanı Gül'e Alanya'da Sürprizli Karşılama

Cumhurbaşkanı Gül'e Alanya'da Sürprizli Karşılama

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 44. Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Türkiye Bisiklet Turu Ödül Töreni Öncesinde Ziyaret Ettiği Alanya Kalesi'nde Yoluna Serilen 3 Bin Kırmızı ve Beyaz Gülle Karşılandı.

Cumhurbaşkanı Gül'e Alanya'da Sürprizli Karşılama

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 44. Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Türkiye Bisiklet Turu ödül töreni öncesinde ziyaret ettiği Alanya Kalesi'nde yoluna serilen 3 bin kırmızı ve beyaz gülle karşılandı.

Kale'yi gezen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül için Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan tarafından havada, karada ve denizde olmak üzere 3 ayrı sürpriz hazırlandı. Aracından inen Cumhurbaşkanı Gül için ilk olarak havada motorlu bir yamaç paraşütü "Sayın Cumhurbaşkanım Hoş Geldiniz" yazılı bir pankartla gösteri uçuşu gerçekleştirdi. Daha sonra Kale'ye çıkan Cumhurbaşkanı Gül için hazırlanan ikinci sürpriz ise 3 bin kırmızı ve beyaz gülün kullanıldığı yol oldu. Güllerden olaşın tahta yoldan yürüyen Cumhurbaşkanı ve eşi için Kale'de plaj manzaralı bir çadır hazırlandı. Cumhurbaşkanı ve beraberindekilere özel olarak hazırlanan gözleme, portakal suyu ve meyve ikram edildi. Cumhurbaşkanı'nın Alanya Kalesi ziyareti bitmeden Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başeskioğlu da kaleye geldi.

1 saat süren gezinin ardından Kale'den ayrılan Cumhurbaşkanı Gül, burada bir süre vatandaşlar ile görüştü. Cumhurbaşkanını bekleyen bir çocuk, "Ben Cumhurbaşkanı'ndan süper güçler isteyeceğim. Bunun için kendisini görmeye geldim" dedi.

Bu arada, 50 Türk bayrağıyla donatılmış teknelerin geçiş töreni düzenleyeceği gösteri ise denizdeki aşırı dalga nedeniyle iptal edildi.

(RY-NÇ-Y)

Kaynak: İHA