Cumhurbaşkanı Gül'den Hollanda ve Malezya Krallarına Taziye Mesajı
56 saatlik kısıtlama bu akşam başlıyor! Nereler açık, neleri yapmak serbest? İşte detaylar

Cumhurbaşkanı Gül'den Hollanda ve Malezya Krallarına Taziye Mesajı

19.07.2014 12:33 | Son Güncelleme: 19.07.2014 12:25
Cumhurbaşkanı Gül'den Hollanda ve Malezya Krallarına Taziye Mesajı

Cumhurbaşkanı Gül, Malezya Havayollarına ait uçağın Ukrayna hava sahasından geçerken düşürülmesi dolayısıyla Hollanda ve Malezya krallarına birer taziye mesajı gönderdi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Malezya Havayolları'na ait bir uçağın Ukrayna hava sahasından geçerken düşürülmesi dolayısıyla Hollanda ve Malezya krallarına birer taziye mesajı gönderdi.

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Gül’ün Hollanda Kralı Willem Alexander’a gönderdiği mesajda, “Majesteleri, Amsterdam-Kuala Lumpur seferini gerçekleştirmek üzere 298 yolcusuyla birlikte havalanan Malezya Havayolları'nın MH17 sefer sayılı uçağının, 17 Temmuz günü Ukrayna hava sahasından geçmekteyken düşürüldüğünü ve bu menfur saldırıda 173 Hollanda vatandaşının hayatını kaybettiğini derin bir üzüntüyle öğrendim. Türkiye, dost ve müttefik Hollanda halkının acısını yürekten paylaşmaktadır. Türk halkı ve şahsım adına Majestelerine, hayatını kaybeden vatandaşlarınızın kederli ailelerine ve yakınlarına, dost ve müttefik Hollanda halkına en samimi taziyelerimi iletiyorum.” ifadelerini kullandığı belirtildi.

Cumhurbaşkanı Gül’ün, Malezya Kralı Almu’tasimu Billahi Muhibbuddin Tuanku Alhaj Abdul Halim Mu’adzam Shah’a ise, “Majesteleri, Amsterdam-Kuala Lumpur seferini gerçekleştiren Malezya Havayolları'nın MH17 sefer sayılı uçağının, 17 Temmuz günü Ukrayna hava sahasından geçmekteyken düşürüldüğünü ve bu menfur saldırıda Malezya vatandaşlarından da hayatlarını kaybedenler olduğunu derin bir teessürle öğrendim. Türkiye, dost ve kardeş Malezya halkının acısını yürekten paylaşmaktadır. Türk halkı ve şahsım adına Majestelerine, hayatını kaybeden vatandaşlarınızın kederli ailelerine ve yakınlarına, dost ve kardeş Malezya halkına en samimi taziyelerimi iletiyorum.” mesajını gönderdiği kaydedildi.

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Manşet Haberler

title