Cumhurbaşkanı Gül, Basel'de

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye'nin Almanya ile Oynayacağı Euro 2008 Yarı Final Karşılaşmasını İzlemek Üzere İsviçre'nin Basel Şehrine Geldi.

Cumhurbaşkanı Gül, Basel'de

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye'nin Almanya ile oynayacağı Euro 2008 yarı final karşılaşmasını izlemek üzere İsviçre'nin Basel şehrine geldi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye-Almanya arasında oynanacak Avrupa Futbol Şampiyonası yarı final maçını izlemek üzere özel uçak ''ANA'' ile Basel'e geldi.

Cumhurbaşkanı Gül ile birlikte Dışişleri Bakanı Ali Babacan, Devlet Bakanları Mehmet Şimşek ve Murat Başesgioğlu, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, Ankara Valisi Kemal Önal, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de milli takıma destek vermek üzere Basel'e geldi.

Heyette ayrıca, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Ankara Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz, Ankara Merkez Komutanı Tuğgeneral Naci Özdemir de yer aldı.

BELEDİYE BAŞKANLARI ZAFERDEN EMİN

Cumhurbaşkanı Gül, muhabirin, Türkiye ile Almanya arasında oynanacak olan yarı final karşılaşması için "Büyük maç ne düşünüyorsunuz ?" sorusuna, "Doğrudur" demekle yetinirken, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise zor maç olacağını, ancak milli takımın karşılaşmadan zaferle ayrılacağını ifade ettiler.