Cumhurbaşkanı Gül, Ankara'ya Gitti

Cumhurbaşkanı Gül, Ankara'ya Gitti

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ankara'ya Gitti. Gül, Gün Boyunca Kaldığı Otelden Dışarı Çıkmazken, Akşam Saatlerinde Üsküdar'da Bir Nikah Törenine Katıldı.

Cumhurbaşkanı Gül, Ankara'ya Gitti

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ankara'ya gitti. Gül, gün boyunca kaldığı otelden dışarı çıkmazken, akşam saatlerinde Üsküdar'da bir nikah törenine katıldı.

Eşi Hayrünnisa Gül'ün himayelerinde düzenlenen Sultanahmet'teki Kitap Şenliği'ne katılmak üzere dün İstanbul'a gelen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bugün de gün boyunca Beşiktaş'taki Four Seasons Otel'de dinlendi. Akşam saatlerinde kaldığı otelden ayrılan Gül, Üsküdar'a geçerek Cemile Sultan Korusu'nda bir nikah törenine katıldı. Törenle ilgili hiçbir bilgi verilmezken, korunun etrafında yoğun güvenlik önlemi alındığı gözlendi. Yaklaşık 1 saat tesislerde kalan Gül, daha sonra Ankara'ya dönmek için Atatürk Havalimanı'na gitti. Devlet Konuk Evi'ne gelen Gül'ü, İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ve diğer protokol üyeleri uğurladı. Gül, özel uçak ''ATA'' ile saat 22.45'te Ankara'ya hareket etti.

Öte yandan, TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın, AB Parlamento Başkanları Konferansı'na katılmak üzere gittiği Portekiz'in başkenti Lizbon'dan İstanbul'a geldikten yaklaşık 2 saat sonra Ankara'ya gitmek üzere Gül'den yaklaşık 5 dakika sonra konuk evine geldiği görüldü.

(ME-DA-CİN-NÇ-Y)