Cumhurbaşkanı Gül, 2 Kanunu Onayladı

Cumhurbaşkanı Gül, 2 Kanunu Onayladı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 5733 Sayılı "Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" ile 5728 Sayılı "Temel Ceza Kanunlarına Uyum Amacıyla Çeşitli Kanunlarda ve Diğer Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"u Onayladı.

Cumhurbaşkanı Gül, 2 Kanunu Onayladı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 5733 sayılı "Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" ile 5728 sayılı "Temel Ceza Kanunlarına Uyum Amacıyla Çeşitli Kanunlarda ve Diğer Bazı kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"u onayladı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, 5733 sayılı "Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun", Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından anayasanın 89. maddesinin birinci fıkrası ile 104. maddesinin ikinci fıkrasının (a) bendi uyarınca yayımlanmak üzere Başbakanlık'a gönderildi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ayrıca, 5728 sayılı "Temel Ceza Kanunlarına Uyum Amacıyla Çeşitli Kanunlarda ve Diğer Bazı Kanunlarda Değişiklik yapılmasına Dair Kanun"u da

onaylayarak anayasanın 89. maddesinin birinci fıkrası ile 104. maddenin ikinci fıkrasının (a) bendi uyarınca yayımlanmak üzere başbakanlığa gönderdiği kaydedildi.

(TB-OK-Y)

Kaynak: İHA