Cumhurbaşkanı Erdoğan, Canlı Yayında Kılıçdaroğlu'nun Ses Kaydını Dinletti - Haberler
Haberi Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Canlı Yayında Kılıçdaroğlu'nun Ses Kaydını Dinletti

Haberler.com - Haberler | Güncel

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun bir radyo programında yeni sistemle ilgili yaptığı gafı binlerce katılımcı ve onlarca canlı yayın kamerası önünde izleyicilere dinletti.

Ankara Arena'da düzenlenen 'evet' programında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Gençlik Kulübü Federasyonu'nun Ankara Arena Spor Salonu'nda düzenlediği "TÜGEF Gelecek İçin Evet Diyor Programı"nda konuştu.

KILIÇDAROĞLU'NUN REFERANDUM GAFI

Erdoğan'ın gündeminde, katıldığı bir radyo programında, referandumda oylanacak olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde başbakanla cumhurbaşkanının farklı partilerden olması durumunda kriz çıkacağı yönündeki gafına değindi.

HOPARLÖRDEN TÜM SALONA DİNLETTİ

CHP liderinin yeni sistemde başbakan olmadığını bilmediğini belirten Erdoğan, bu sırada Kılıçdaroğlu'nun konuşmasını hoparlörlerden tüm salona dinletti.

Erdoğan konuşmasının bu bölümünde şunları söyledi:

"Ana muhalefetin başındaki zat diyor ki, 'Hayır oyunun hiçbir vebali yok'. Bunlar hayatları boyunca hiçbir konuda sorumluluk almadılar ki anayasa değişikliği için alsınlar. Bu zat ana muhalefet partisinin genel başkanı. Dersini hiç çalışmamış ya. Hayatı bunun hep böyle geçmiş. Kendi kulaklarınızla duydunuz. Hayır'ın gerekçesini anlatırken ne diyor? Cumhurbaşkanı başka bir partinin, başbakan başka bir partinin başkanı olunca asıl kavga orada çıkar diyor. Burada zaten Başbakan olmayacak ki, sadece Cumhurbaşkanı olacak. Bu zata 5 tane koyun verin, 5 tane keçi verin kaybeder geri gelir. Ben buradaki gençlere sorayım ona ders verir ders."

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu, Türkiye, Politika, Güncel, Haber

title