Cumhurbaşkanı Erdoğan Avrupa Parlamentosuna Neler Söyledi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Avrupa Parlamentosuna Neler Söyledi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Parlamentosunun kararını eleştirerek "Daha ileri giderseniz sınır kapıları açılır bunu da bilesiniz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Avrupa Parlamentosuna Neler Söyledi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Parlamentosu'nun "Türkiye ile müzakereler dondurulsun" kararına çok sert tepki verdi. Erdoğan, "Daha ileri giderseniz sınır kapıları açılır bunu da bilesiniz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle: "Atılan bir adım var; Türkiye AB'ye girsin mi, girmesin mi? Niye Erdoğan doğru açıklamalar yapıyor. Toplanmışlar, 30-40 kişi, o bildiriye hayır diyor. Ya topunuz dese ne yazar! Hiçbir zaman insanlığa dürüst davranmadınız, doğru davranmadınız. Aylan bebeği sahilden siz almadınız, Ümran bebeği siz almadınız. 3 milyon mülteciyi besleyen biziz, verdiğiniz sözleri yerine getirmediniz. Kapıkule'ye 50 bin mülteci dayandığı zaman feryat ettiniz. 'Türkiye kapıları açarsa ne yaparsınız' dediniz, bana bak, daha ileri giderseniz bu kapılar açılır bunu da bilesiniz. Öyle kuru sıkı tehditlerden ne ben anlarım, ne bu millet anlar!"


AVRUPA PARLAMENTOSUNUN TÜRKİYE KARARI

Avrupa Parlamentosunun Türkiye Kararı. Avrupa Parlamentosu (AP), Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) ile sürdürdüğü müzakerelerin geçici süreliğine dondurulmasını tavsiye eden ve hukuki bağlayıcılığı olmayan tasarıyı kabul etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün oylama öncesi yaptığı açıklamada "Tüm dünyaya sesleniyorum: Sonuç ne çıkarsa çıksın bu oylamanın bizim nezdimizde hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur. AP'nin böyle bir oylama yapması bile terör örgütlerine kol kanat gerdiğinin göstergesidir." demişti. AP Genel Kurulunda salı günü görüşülen ve bugün oylanan tasarı 37'ye karşı 479 oyla kabul edildi. Oylamada, 107 üye çekimser görüş bildirdi.