Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri'ni İmzaladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri'ni İmzaladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreni Anıtkabir'de başladıANKARA - Türkiye Cumhuriyeti'nin 95. kuruluş yıl dönümü nedeniyle ilk tören Anıtkabir'de düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreni Anıtkabir'de başladı

ANKARA - Türkiye Cumhuriyeti'nin 95. kuruluş yıl dönümü nedeniyle ilk tören Anıtkabir'de düzenlendi.
Türkiye Cumhuriyeti'nin 95. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Anıtkabir'de tören düzenlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında, aralarında TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanları, yüksek yargı organlarının başkanlarının bulunduğu heyet Aslanlı Yol'dan yürüdü. Heyet, Atatürk mozolesine çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu. İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Misakı Milli Kulesi'ne geçildi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan Anıtkabir Özel Defterini imzaladı. Erdoğan, Anıtkabir Özel Defterine şunları yazdı:
"Aziz Atatürk. Cumhuriyetimizin ilanının 95. yıl dönümünde Türk milletini temsilen büyük bir gurur ve heyecanla manevi huzurundayız. Bu vesileyle siz ve silah arkadaşlarınız başta olmak üzere tüm gazilerimizi saygıyla yad ediyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Bugün Cumhuriyetimizin 95. yıl dönümünü dünyanın en prestijli projelerinden olan İstanbul'daki yeni havalimanımızın açılışını yaparak kutluyoruz. Ekonomimizi hedef alan saldırıların yoğunlaştığı bir dönemde gerçekleştirdiğimiz bu tarihi açılış Türkiye'nin gücünün, kararlılığının, 95 yılda elde ettiği başarıların da bir sembolüdür. Ruhunuz şad olsun."
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Misakı Milli Kulesi'nde Anıtkabir Özel Defterini imzaladıktan sonra MHP Genel Başkanı Bahçeli ile kısa süreli sohbet etti.

Kaynak: İHA