Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Destek İçin Çıktığı Türkiye Turunu Sürdürüyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Destek İçin Çıktığı Türkiye Turunu Sürdürüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek için 5 yıl önce Türkiye turuna başlayan Erol Özavcı, 5'inci turunu yapıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek için 5 yıl önce Türkiye turuna başlayan Erol Özavcı, 5'inci turunu yapıyor. Turu kapsamında 5'inci kez Afyonkarahisar'a gelen Erol Özavcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a büyük bir ilgi olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek vermek için 5 yıl önce kendi otomobiliyle Şırnak'tan başlayıp Türkiye'yi dolaşan Erol Özavcı, 5'inci kez Afyonkarahisar'a geldi. Üzerinde Türk bayrağı, Cumhurbaşkanlığı forsu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafıyla Biz Türkiye'yiz ve Dünya lideri yazılarının yer aldığı otomobiliyle şehir turu adan Erol Özavcı, turun ardından gazetecilere açıklama yaptı.

'O KADAR BÜYÜK İLGİ VAR Kİ'

Erol Özavcı, 5 yılda Türkiye'yi 5'inci kez turladığını belirterek, Sayın Cumhurbaşkanımız ve dava arkadaşları sadece Allah'a güvenerek bu zorlu yola çıktı. Sadece ülkemizdeki vatandaşlarımız için değil tüm mazlum insanların huzur ve kurtuluşu için yılmadan ve usanmadan koşuyorlar. 5'inci kez Türkiye turu yapıyorum. Bugün Afyonkarahisar'dayım ve Şırnak'tan başladım. O kadar büyük ilgi var ki Sayın Cumhurbaşkanımıza. Ben bu araçla giydirilmiş şekilde Türkiye'yi karış karış geziyorum. Daha önce aracını böyle giydiren bir kişi Türkiye turu yapamazdı. Hiçbir zaman siyasi lider doğuya kadar gidemezdi. Güneydoğuya gidip de hiç siyaset yapmadı. Ama Cumhurbaşkanımız her yere köşe bucağa gitti. Cumhurbaşkanımız her yerde Türkiye'mizin güzelliğini anlattı dedi.

'KARDEŞLİK BAĞLARINI GÜÇLENDİRDİ'

Türkiye'deki kardeşlik bağlarını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kuvvetlendirdiğini vurgulayan Özavcı, Türk ve Kürt ayrımına Erdoğan'ın son verdiğini savundu. Özavcı, şöyle dedi

Türk ve Kürt kardeşliğimizi ayırmaya kalktılar. Bugün ise Türk ve Kürt ayrımı yok. Eskiden Kürt dediğim zaman dışlanıyordum. Kürt bir insan Türklerin içerisine girdiği zaman hor görülüyordu. Aynı sistem iki tarafta da vardı. Bu artık kırıldı. Hepimiz et tırnak olduk. Gelin bir ve beraber olmaya devam edelim. Sayın Cumhurbaşkanımıza destek olalım. Artık güçlü bir ülkeyiz. ABD'ye geçmişte gidildiğinde ceketlerin düğmeleri iliklenirdi. Ama bugün ise eğilmek ve bükülmek yok. Sayın Cumhurbaşkanımız dimdik ayakta. Biz Cumhurbaşkanımızın her zaman yanındayız. Yeter ki dik dursun. Biz sadece elimizi değil gövdemizi taşın altına koymaya hazırız.

Erol Özavcı, bir sonraki durağının Isparta olduğunu belirtti.