Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Çevik: Türkiye, Kaşıkçı Vakasını Deşelemeyip Suudi Arabistan'a Yardımcı Oluyor

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Çevik: Türkiye, Kaşıkçı Vakasını Deşelemeyip Suudi Arabistan'a Yardımcı Oluyor

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İlnur Çevik, Türkiye'nin Cemal Kaşıkçı olayını fazla deşelemeyip Suudi Arabistan Kralı Selman'a yardımcı olduğunu yazdı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İlnur Çevik, Yeni Birlik'te yayımlanan yazısında gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan'ın İstanbul başkonsolosluğunda kaybolmasının Suudiler açısından içinden çıkılmaz bir noktaya geldiğini söyledi. Çevik, Türkiye'nin Cemal Kaşıkçı olayını fazla deşelemeyip Suudi Arabistan Kralı Selman'a yardımcı olduğunu yazdı.

SELMAN-TRUMP GÖRÜŞMESİ

'Son dönemde ülkesinde ve Ortadoğu'da at oynatan' Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın bir anda sessizliğe bürünüp direksiyona 'kriz çözücü' olarak Kral Selman bin Abdulaziz'in geçtiğini söyleyen Çevik, Kral Selman'la ABD Başkanı Donald Trump'la skandalı nasıl çözeceklerini tartıştığını aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Suudi Arabistan Kralı Selman

''TÜRKİYE, SUUDİ ARABİSTAN'A YARDIMCI OLUYOR''

Trump'ın artık bu işin bir cinayet olduğu, ama faillerin kralın bilgisi dışında hareket eden 'Suudi serseriler' olduğu noktasına geldiğini belirten Çevik, Ankara'nın konuya yaklaşımını ise şöyle özetledi:

''Türkiye kendisine tepeden bakan, hatta PYD'ye ve YPG'ye yardım eden, Birleşik Arap Emirlikleri ile ülkemize karşı bazı fitnelerin içine girdiği sanılan Veliaht Prens Selman'ın yaptıklarına karşı bu olayı kullanıp dünyayı Suudilerin başına yıkmak yerine yine kraliyet ailesine dostluğunu gösterip olayı fazla deşelemeden, aksine iyi niyetle adımlar atarak Kral Selman'a yardımcı oluyor… İşte bu yüzden Kral Selman, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı arayıp teşekkür etti. Türkiye gerçekten kıymetini bilene iyi dost.''

Cemal Kaşıkçı