Çukurova Üniversitesi'nde, Tıp Bayramı Balosu ve Dinleti Etkinlikleri İptal Oldu - Haberler
Haberi Paylaş

Çukurova Üniversitesi'nde, Tıp Bayramı Balosu ve Dinleti Etkinlikleri İptal Oldu

Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Yerel
Çukurova Üniversitesi'nde, Tıp Bayramı Balosu ve Dinleti Etkinlikleri İptal Oldu

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) tarafından daha önceden organizasyonu yapılan 14 Mart Tıp Bayramı etkinliğinin balo ve dinleti bölümü, Ankara’da yaşanan terör saldırısı nedeniyle iptal edildi.

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) tarafından daha önceden organizasyonu yapılan 14 Mart Tıp Bayramı etkinliğinin balo ve dinleti bölümü, Ankara’da yaşanan terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Sadece konuşmaların yapıldığı etkinlikte, başsağlığı ve kınama mesajları hâkim oldu.

Modern Tıp eğitiminin başlangıcı olarak kabul edilen 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle ÇÜ Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Hipokrat Konferans Salonu’nda tören düzenlendi. ‘Sağlık Haftası’ olarak da anılan 14 Mart Tıp Bayramı etkinliği, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, öğrenciler adına İnt. Dr. Mesut Gürbüz ve Mezunlar Derneği Başkanı Prof. Dr. Figen Doran tarafından yapılan açılış konuşmasıyla başladı. Ankara’da yaşanan terör saldırısını hatırlatan Prof. Dr. Doran, birlik beraberlik çağrısı yaptı.

Daha sonra kürsüye gelen ÇÜ Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Recep Tuncer sözlerine terörü kınayarak başladı. Tüm yurtta olduğu gibi Çukurova Üniversitesi’ndeki etkinliklerden balo ve dinleti bölümlerinin iptal edildiğini duyuran Prof. Dr. Tuncer, “Ankara’da yapılan bombalı hain saldırıyı nefretle kınıyorum. Allah’tan hayatını kaybedenlere rahmet, bütün milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.” şekline konuştu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan da konuşmasına terörü kınayarak başladı. Prof. Dr. Erdoğan, “Hain terör hadisesi nedeniyle hepimiz çok üzgünüz. Barışa, kardeşliğe ve sağduyuya her zamankinden daha çok gereksinim duyduğumuz bu günlerde vatandaşlarımıza yapılan saldırıyı kınıyorum. Bu zor günleri daha fazla çalışıp, daha fazla birbirimize kenetlenerek atlatacağımıza olan inancım tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.” diye konuştu.

ÇÜ Tıp Fakültesi hakkında da bilgi veren Prof. Dr. Şeref Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti; “Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi, Türkiye’de eğitim açısından akredite olan az sayıdaki fakültelerden bir tanesi. Hepimizin bildiği gibi ÖSYM tercih kılavuzunda akredite olan programların isimlerine ayrıca yer verilecek. ÇÜ Tıp Fakültesi de bunlardan bir tanesi olarak kılavuzdaki yerini alacak. Akredite olmasında emeği geçen tüm hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. 42 yılını geride bırakan üniversitemiz için de övünç kaynağıdır.”

Açılış konuşmalarının ardından Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Seval Güneşer tarafından '14 Mart ve Beklentilerim' konulu sunum gerçekleştirildi. Etkinlik, geleneksel 14 Mart Yemeği ile sona erdi.

Cİhlas Haber AjansıN - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım