Çukurova Kalkınma Ajansı Yeni Binasında

Çukurova Kalkınma Ajansı Yeni Binasında

Çukurova Kalkınma Ajansı Yeni Binasında
Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Güncel

2006 yılından beri Sabancı İş Merkezinde faaliyetlerini sürdüren Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA), Adana-Mersin D-400 karayolu üzerinde bulunan eski Tekel binası arazisine inşa edilen yerleşkedeki binasına taşındı.

2006 yılından beri Sabancı İş Merkezinde faaliyetlerini sürdüren Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA), Adana-Mersin D-400 karayolu üzerinde bulunan eski Tekel binası arazisine inşa edilen yerleşkedeki binasına taşındı. ÇKA, eski Adana Sanayi Odası yanında bulunan Tekel binası arazisini 2011 yılında Özelleştirme Yüksek Kurulu'ndan satın almıştı.

ÇKA hizmet binası 1848 ada, 668 parsel ve 12.248,08m²'lik alan üzerine inşa edilerek toplamda 3 ana kitleden oluşan toplam yaklaşık 8.310 m² brüt kapalı alan üzerine kuruldu. Yerleşkede, 4 katlı hizmet binası dışında Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Adana Bölge Müdürlüğü'ne tahsis edilen 3 katlı bir bina ve 250 kişilik bir konferans salonu ve fuaye alanı bulunmaktadır.

ÇKA Genel Sekreteri Dr. Lütfi Altunsu, insan odaklı çalışan ÇKA'nın bölgeye daha kaliteli hizmet sunabilmek için konferans ve seminer salonları ile fonksiyonelliği ön plana çıkaran, daha kaliteli hizmet sunabileceği bir binaya kavuştuğunu belirterek, hizmet binasının ülkeye ve bölgeye hayırlı olması temennisinde bulundu.

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title