Çukurca Haberleri

Çukurca haber, Çukurca son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Çukurca - 25.6.2020
Hakkari'de PKK'lı teröristlerin saldırısında içme suyu çalışması yapan 2 işçi yaralandı
Hakkari'nin Çukurca ilçesinde PKK'lı teröristlerin içme suyu çalışması yapan yapan işçilere saldırısında 2 işçi yaralandı.
Çukurca - 25.6.2020
Kumlucalı Napolyon kirazı üreticileri, ihracatta hareketlenme bekliyor
Türkiye'nin en önemli sebze ve meyve üretim merkezlerinden Kumluca'nın yüksek kesimlerinde kiraz üretimi de gerçekleştiriliyor. Altınyaka Mahallesi'nin yaklaşık 1200 rakımda bulunan Çukurca mevkisinde 'Napolyon Ziraat 900' cinsi kiraz yetiştiriliyor.
Çukurca - 24.6.2020
İzmir'deki uyuşturucu operasyonu davasında karar çıktı
Tutuklu sanık, eski Hakkari Çukurca İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Bilgehan Özkozanoğlu'nun avukatı da müvekkilinin uyuşturucuları yakalatan kişi olduğunu savunarak, hakkında etkin pişmanlık ve takdiri indirim hükümlerinin uygulanmasını ve tahliyesini talep etti.
Çukurca - 23.6.2020
Bahçe teline takılarak mahsur kalan boz ayı uyutularak kurtarıldı
KÜTAHYA'nın Domaniç ilçesine bağlı Çukurca beldesinde, bir evin bahçesindeki tellere takılan 5 yaşlarında ve 200 kilo ağırlığındaki boz ayı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi ile İlçe Jandarma ekiplerinin operasyonuyla kurtarıldı.
Çukurca - 23.6.2020
Bahçe teline takılarak mahsur kalan boz ayı uyutularak kurtarıldı
KÜTAHYA'nın Domaniç ilçesine bağlı Çukurca beldesinde, bir evin bahçesindeki tellere takılan 5 yaşlarında ve 200 kilo ağırlığındaki boz ayı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi ile İlçe Jandarma ekiplerinin operasyonuyla kurtarıldı.
Çukurca - 22.6.2020
Kütahya'da bahçe teline takılan ayı ekiplerce kurtarıldı
Kütahya'nın Domaniç ilçesinde bahçe teline takılan ayı kurtarıldı. Çukurca beldesine 200 metre uzaklıktaki Ören Mahallesi Maşatlık mevkisinde bir çoban, ormanlık alanda bahçe teline takılmış haldeki ayıyı fark etti.
Çukurca - 21.6.2020
Ankara'daki Cebeci Askeri Şehitliği'nde buruk Babalar Günü
"Her şey vatan için" Hakkari Çukurca'da girilen çatışmada 23 yıl önce şehit olan oğlunu torunlarıyla ziyarete gelen baba Mahmut Aydın, duygularını şöyle dile getirdi: "Zafer olduğunda Babalar Günü daha güzel kutlanıyordu ama vatanımızın olması için de bu da şarttır.
Çukurca - 21.6.2020
Şehit babaları Babalar Günü'nde unutulmadı
2016 yılında Hakkari Çukurca ilçesinde şehitlik mertebesine ulaşan Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Mustafa Gevrek'in babası Hasan Gevrek (72) de yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Çukurca - 21.6.2020
Çukurca'da oğluyla omuz omuza terörle mücadele eden uzman çavuş, yılın babası seçildi
Hakkari'nin Irak sınırındaki Çukurca ilçesinde, oğlu piyade sözleşmeli er Mehmet Ali Sarıaslan ile teröre karşı karşı omuz omuza mücadele veren kıdemli uzman çavuş Lokman Sarıaslan, İl Jandarma Komutanlığınca yılın babası seçildi.
Çukurca - 21.6.2020
DHA YURT BÜLTENİ-5
Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. İlhami Çelik, yaptığı açıklamada, koronavirüs sürecinde vatandaşın kurallara uymadan dolaşmasının, mutlaka yasaklar getirdiğini vurguladı. Herkesin kendisini kontrol etmesi gerektiğini kaydeden Çelik, "Bizim yapmamız gereken otokontroldür. Kendimizi kontrol etmemiz ve kendimize bulaşı engellememiz gerekiyor. Başkalarına bulaştırmamıza da engel olmamız gerekiyor. Toplumsal sorumluluk bilinci olan bireylerin yapması gereken budur. Eğer sorumluluk sahibi bir birey değilsek ve öyle gözüküyor birtakım sorunlar ortaya çıkar" diye konuştu.  'ESKİ NORMALE DÖNMEDİK' Prof. Dr. Çelik, bu süreçte komplo teorilerinin daha çok ortaya çıkmaya başladığını belirterek, şunları kaydetti: "Koronavirüsten aslında kimsenin ölmediğini, bunun 5G teknolojisinden tutun da üretilmiş bir virüs olacağına kadar teori ortada var. Sosyal medyada bu dedikodular çok daha hızlı dolaşıyor. Çok daha kolay inanıyorlar. Biz hekimler olarak şunu görüyoruz. Bu hastalar var, virüs nedeniyle de hayatlarını kaybediyorlar. Topluma yön veren insanların bu konuda çok daha dikkatli olmaları gerekiyor. Herkesin kendi konusunda konuşması gerekiyor. Tıp ile alakalı kişilerinde her birinin kendi branşında konuşması lazım. Benim branşım değilse ben bu konuda lütfen konuşmayım. Toplumdaki bu önlemlerin yara almasını ve bizim bu kadar çabamızın da sonuçsuz kalmasına yol açıyor. Herkesin bir şey söylerken bu sorumluluğu alması gerekiyor. Branşı olmayan hekim arkadaşlarımızın çok dikkatli konuşması gerekiyor. 'Koronavirüsten kimsenin ölmediğini, bunun sanal bir korku olduğunu' topluma sizler verirseniz bu önlemlerle bir yere varamazsınız. Maalesef bir kesimde bunlar var. Toplumun bir kesiminde de tamamen normalleştik gibi bir durum var. Biz eski normale dönmedik. Koronavirüsle savaşımızı henüz kazanmış değiliz. Bunun farkında olalım." 'ANNE ADAYLARININ KALABALIKTAN UZAK DURMASI GEREK' Covid-19 pozitif olan anne adaylarının bebeklere koronavirüs bulaştırma ihtimaline dair net bir şey olmadığını söyleyen Prof. Dr. Çelik, "Doğumda anne karnından bebeğe geçtiğine dair net bir şey yok. Ancak özellikle doğduktan sonra emzirme veya doğum kanalında bulaş söz konusu olabilir. Bu aşamada bununla ilgili yapacak bir şey yok. Gebe annenin bu kurallara uyması gerekiyor. Topluluktan uzak durması ve kendisini koruması gerekiyor. En kolay yapacağı şey budur" dedi.  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------------ Bilim Kurulu Üyesi Prof.Dr İlhami Çelik'in açıklaması Diğer görüntüler HABER: Yasin DALKILIÇ-Muhammed KISIR /KAYSERİ, ============================== Babalar Günü'nde şehit oğlunun kabrini ziyaret etti   HAKKARİ'nin Çukurca ilçesinde, 2012 yılında askeri birliğin geçişi sırasında, teröristlerce önceden yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Mehmet Çiftçi'nin İzmir'de yaşayan babası Satılmış Çifti, oğlunun mezarına giderek dua okudu.
Çukurca - 12.6.2020
Çukurca'da cuma namazı çadır altında kılındı
Hakkari'nin Çukurca ilçesinde belediye tarafından kurulan çadırda vatandaşlar güneşten korunarak cuma namazını kıldı.
Çukurca - 12.6.2020
MSB: Hakkari'de 2 EYP imha edildi
MİLLİ Savunma Bakanlığı, Hakkari Çukurca'da uzaktan kumandalı olarak RPG-7 roket başlığı ve C4 plastik patlayıcılarla güçlendirilmiş 2 el yapımı patlayıcının (EYP) imha edildiğini açıkladı.
Çukurca - 12.6.2020
MSB: Hakkari'de RPG-7 roket başlığı ve C4 ile güçlendirilmiş iki EYP imha edildi
Milli Savunma Bakanlığı, Hakkari Çukurca'da RPG-7 roket başlığı ve C4 plastik patlayıcılarla güçlendirilmiş uzaktan kumandalı iki el yapımı patlayıcının (EYP) imha edildiğini bildirdi.
Çukurca - 8.6.2020
Çukurca'da PKK'nın kullandığı mağarada EYP ele geçirildi
Çukurca'da PKK'nın kullandığı mağarada EYP ele geçirildiMİLLİ Savunma Bakanlığı (MSB), Hakkari Çukurca'da terör örgütü PKK'lıların kullandığı mağarada ele geçirilen 1 el yapımı patlayıcı (EYP) ile 266 Dragunov keskin nişancı tüfeği mühimmatının imha edildiğini açıkladı.
Çukurca - 8.6.2020
Çukurca'da PKK'nın kullandığı mağarada EYP ele geçirildi
MİLLİ Savunma Bakanlığı (MSB), Hakkari Çukurca'da terör örgütü PKK'lıların kullandığı mağarada ele geçirilen 1 el yapımı patlayıcı (EYP) ile 266 Dragunov keskin nişancı tüfeği mühimmatının imha edildiğini açıkladı.
Çukurca - 8.6.2020
MSB: Hakkari'de PKK'lı teröristlerce kullanılan iki girişli mağara tespit edildi
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Hakkari'nin Çukurca ilçesinde PKK'lı teröristlerce kullanılan iki girişli mağaradaki çok sayıda mühimmat ile el yapımı patlayıcının (EYP) imha edildiğini bildirdi.
Çukurca - 7.6.2020
İçişleri Bakanı Soylu, Hatay'da şehit ailesine taziye ziyaretinde bulundu
Soylu, 30 Mayıs'ta Hakkari'nin Çukurca ilçesinde PKK'lı teröristlerce yapılan saldırıda şehit olan Günay'ın Altınözü ilçesindeki babaevini ziyaret etti.
Çukurca - 7.6.2020
Domaniç'te silahlı saldırı: 2 yaralı
Kütahya'nın Domaniç ilçesine bağlı Çukurca Beldesi Kızılsaray yaylasında 2 kişi silahla yaralandı.
Çukurca - 7.6.2020
Kütahya'da "yol vermeme" kavgasında 2 kişi silahla yaralandı
Çukurca beldesi yakınındaki Kızılsaray Yaylası mevkisinde Ali Osman E.
Çukurca - 6.6.2020
Son Dakika: MSB: Hakkari'de, PKK'ya ait 20 adet EYP imha edildi
Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Komandolarımız, terör örgütü PKK'ya ait sığınak ve barınakların yanı sıra, tespit ettikleri tuzaklanmış EYP'leri de imha etmeye devam ediyor. Hakkari/ Çukurca bölgesinde icra edilen arama tarama faaliyetinde 20 adet EYP, METİ timlerimizce imha edildi" denildi.
Çukurca - 6.6.2020
Hakkari'de terör örgütü PKK'ya ait 20 EYP imha edildi
Milli Savunma Bakanlığı, Hakkari'nin Çukurca ilçesinde icra edilen arama tarama faaliyetlerinde, 20 el yapımı patlayıcının (EYP) imha edildiğini bildirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Çukurca Haber, Çukurca Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 5 - Çukurca haber sayfamızda Çukurca haberleri okuyabilir, Çukurca son dakika haberleri ve güncel Çukurca gelişmelerini görebilirsiniz. Yavru kurda can suyu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.9.2020 13:22:15. #1.15#
title