Çukurca Köprülü Karakolu'nda Vatani Görevini Yapmakta İken Vurulan Fatih Duran, Baba Evine Geldi
Haberler » Güncel » Haber

Çukurca Köprülü Karakolu'nda Vatani Görevini Yapmakta İken Vurulan Fatih Duran, Baba Evine Geldi

Hakkari Sınır Komutanlığı'na Bağlı Hakkari Çukurca Köprülü Karakolu'nda Vatani Görevini Yapmakta İken Bir Grup Bölücü Terör Örgütü PKK Elemanlarının Açtığı Taciz Ateşinde Vurulan Fatih Duran (20), Yapılan Tedavisinin Ardından Dedeler Köyündeki Evine Geldi.

Çukurca Köprülü Karakolu'nda Vatani Görevini Yapmakta İken Vurulan Fatih Duran, Baba Evine Geldi

Hakkari Sınır Komutanlığı'na bağlı Hakkari Çukurca Köprülü Karakolu'nda vatani görevini yapmakta iken bir grup bölücü terör örgütü PKK elemanlarının açtığı taciz ateşinde vurulan Fatih Duran (20), yapılan tedavisinin ardından Dedeler köyündeki evine geldi.

Sağlık durumunun gayet iyi olduğu gözlenen Fatih Duran, "Birliğime döneceğim günü iple çekiyorum." dedi.

Bir süre önce; Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki Çukurca Köprülü Karakolu'na, bölücü terör örgütü pkk mensubu teröristler tarafından taciz ateşinde bulunulmuştu. Açılan ateş sonrası hain kurşunlardan biri, Fatih Duran'ın sol göğüs boşluğuna isabet etmişti. Hemen Hakkari Askeri Hastane'ye kaldırılan Duran, burada yapılan 8 günlük tedavisinin ardından taburcu olarak, Ereğli'ye bağlı Dedeler köyündeki ailesinin yanına geldi.

5 aylık askerken terörist kurşunu ile vurulan Fatih Duran'ın sağlık durumunun iyi olduğu gözlenirken, oğlunu dimdik ayakta gören anne Fatma Duran, evladını bir an olsun yanından ayırmıyor.

Kötü haberi öğrendiğim zaman "Feryat ettim" diyen Fatma Duran, "Oğlumu vurmuşlar, bana söylemediler. Bir gün kayınpederimi ağlarken gördüm. Sordum niye ağlıyorsun diye, bir şey demedi. Israr ettim, ablam; 'Fatih'i özlemiş' dedi. O an içim yanmaya başladı. Korkmaya başladım. 'yoksa oğluma bir şey mi oldu' diye sordum. En sonunda söylediler. Feryat ettim, içim yanmaya başladı. Ama oğlumu dimdik karşımda görünce dünyalar benim oldu." şeklinde konuştu.