Çukurca'da Sıcak Çatışma

Çukurca'da Sıcak Çatışma

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde, terör örgütü mensupları emniyet ve jandarma binalarına ateş açtı.

Çukurca'da Sıcak Çatışma

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde bir grup PKK'lı terörist ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı.

PKK'lı terörist grubu saat 01.00 sıralarında Çukurca'da güvenlik güçlerinin bulunduğu binaları uzun namlulu silahlarla yoğun ateş altına tuttu. Teröristlere polis ve askerler de anında karşılık verdi.

Ağır silahların kullanıldığı ilçe merkezindeki çatışma 30 dakikayı aşkın süre aralıksız devam ederken, ölü ve yaralı konusunda henüz bilgi alınamadı. İlçenin her kesiminden duyulan yoğun silah sesleri halk arasında büyük endişeye neden oldu.

Bu arada, Hakkari'deki polis telsizlerinden tüm polislerin çelik yelek giymeleri ve tam techizatlı olmaları talimatı verilirken, Çukurca'daki çatışmaya destek için de hazır durumda beklenmeleri istendi.

VALİ TÜRKER "EŞ ZAMANLI SALDIRI DÜZENLENDİ"

Hakkari Valisi Muammer Türker, saldırının eş zamanlı gerçekleştirildiğini söyledi. Saldırının polis ve askeri noktalara aynı anda yapıldığını belirten Vali Türker, güvenlik güçlerinin de aynı anda karşılık verdiğini, kendisine ulaşan son bilgilere göre de şehit ve yaralı olmadığını, ancak çatışmanın sürdüğünü bildirdi.

Hakkari'de Hava Hareketliliği

Hakkari'nin İran ve Irak'a sınırı olan Şemdinli İlçesi'nde yoğun hava hareketliliği yaşandı. Hakkari ve Şemdinli'nin Derecik Beldesi'nden geçen savaş uçakları, Irak sınırına doğru gitti.

Askeri hareketliliğin yoğun sürdüğü bölgede dün akşam saatlerinde yaşanan hava hareketliliği bugün de akşam saatlerinde devam etti. Saat 20.30'da Hakkari ile Şemdinli İlçesi'nin Derecik Beldesi semalarında peş peşe geçen savaş uçaklarının, Irak sınırına doğru gittikleri görüldü. - Hakkari