Çukurca'da İzinsiz Yakılan Nevruz Ateşi Görevlilerce Söndürüldü

Çukurca'da İzinsiz Yakılan Nevruz Ateşi Görevlilerce Söndürüldü

Hakkari'nin Çukurca İlçesinde Kimliği Belirsiz Kişilerce Nevruz Bahanesiyle İzinsiz Yakılan Ateş, İtfaiye Erleri ve Polis Memurları Tarafından Söndürüldü.

Çukurca'da İzinsiz Yakılan Nevruz Ateşi Görevlilerce Söndürüldü

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde kimliği belirsiz kişilerce Nevruz bahanesiyle izinsiz yakılan ateş, itfaiye erleri ve polis memurları tarafından söndürüldü.

Alınan bilgiye göre, Irak'ın sıfır noktasında bulunan Çukurca ilçesinde 21 Mart 2007 tarihinde kutlanması beklenen Nevruz Bayramı öncesinde kimliği belirsiz kişilerce ilçe merkezinden yaklaşık 50 metre uzaklıkta bulunan Emir Şaban Mahallesi'ndeki aile mezarlığında lastik yakıldı. Durumu öğrenen güvenlik güçleri, ateşin söndürülmesi için Belediye Başkanlığı İtfaiye Müdürlüğü'ne haber vererek olay yerine gitti. Kısa sürede bölgeye varan itfaiye erleri, polislerin de yardımıyla mahallede bulunan bazı evlerden kovalarla taşıdığı su ve küreklerle yakılan ateşi söndürmeye çalıştı. Yaklaşık yarım saatlik bir uğraştan sonra ateş söndürülürken, polis ateşi yaktıktan sonra kayıplara karışan kişileri tespit etmek için araştırma başlattı.

Araç yolunun olmadığı mezarlığa itfaiye aracı giremediği için ateşin mahalledeki evlerden kovalarla taşınan su ve küreklerle söndürüldüğü belirtildi.

(NT-AK-OK-Y)