Çukura Düşen Kurbanlık 4 Saat Sonra Vinçle Kurtarıldı

Çukura Düşen Kurbanlık 4 Saat Sonra Vinçle Kurtarıldı

Küçükçekmece'de Sahibinden Kaçan Kurbanlık Boğa Bir İnşaatın Çukuruna Düştü.

Çukura Düşen Kurbanlık 4 Saat Sonra Vinçle Kurtarıldı

Küçükçekmece'de sahibinden kaçan kurbanlık boğa bir inşaatın çukuruna düştü.

Sahipleri tarafından düştüğü yerden çıkartılamayan hayvan için olay yerine itfaiye çağırıldı. Kurtarma çalışmaları esnasında boğa ve sahipleri ile itfaiye erleri zor anlar yaşadı. Kurbanlık, saplandığı yerden 4 saat sonra vinç yardımıyla güçlükle kurtarıldı.

Hayvanının yaralanmadan kurtarılmasına çok sevindiğini belirten Enver Ceke, kurbanlığın yıkanmasının ardından, yarın kesileceğini söyledi.

Sefaköy'deki kurbanlık pazarından satın aldığı boğayı Kanarya Mahallesi Güvercin Caddesi İskete Sokak'taki evinin bahçesine getiren Enver Ceket, hayvanı kamyonetten indirdiği sırada elinden kaçırdı. Uzun süre kurbanlık hayvanı kovalayan Ceket ve beraberindekiler, boğayı bir inşaatta sıkıştırdı. İnşaatta dengesini kaybeden kurbanlık boğa yaklaşık 3 metrelik çukura düştü. Sahipleri tarafından saplandığı yerden kurtarılmaya çalışılan boğa için olay yerine itfaiye çağrıldı. Kurtarma çalışmaları esnasında hayvan sahipleri ve itfaiye erleri zor anlar yaşadı. Kurbanın kurtarılması için mahalleli ve itfaiye erleri adeta seferber oldu. Boğanın kurtarma çalışmaları sırasında korktuğu ve çok acı çektiği görüldü. Kurbanın zaman zaman debelenmesi ve çifte atması nedeniyle kurtarma çalışmalarında bulunanlar büyük tehlike atlattı.

Meraklı kalabalık nedeniyle rahat çalışamayan itfaiye erleri, vatandaşları güçlükle olay yerinden uzaklaştırabildi.

Hayvanı sıkıştığı yerden İtfaiye ekipleri de kurtarmayınca Bakırköy müfrezesinden vinç çağırıldı. Olay yerine yakın bir noktada itfaiyenin vinci arıza yapınca, bu sefer Gazi Mahallesi müfrezesinden vinç getirildi. Kurbanlık yaklaşık 4 saat sonra vinç yardımıyla yara almadan sıkıştığı yerden kurtarıldı.

Olay sonrası boğanın sapasağlam kurtarıldığına sevinen sahibi Enver Çeker, hayvanı Sefaköy'deki kurban pazarından aldığını dile getirdi.

Kurbanı kesmek üzere kamyonetle evinin önüne getirdiğini ifade eden Çeker, "Kurbanı kamyonetten indirdiğimiz esnada elimizden kaçırdık. Bu sırada ben de yere düştüm. Yaklaşık 1 kilometre kovalamaca yaşandı. Daha sonra inşaat çukuruna düştü." dedi.

Çeker, kurbanı sağlam bir yere bağladıktan sonra yıkayıp, yarın keseceklerini belirtti.

(CİHAN)

Kaynak: CHA