Çubuk'ta Sanat ve Sanat Eğitimi Konulu Panel Düzenlendi - Haberler
Haberi Paylaş

Çubuk'ta Sanat ve Sanat Eğitimi Konulu Panel Düzenlendi

AA - Haberler | Yerel
Çubuk'ta Sanat ve Sanat Eğitimi Konulu Panel Düzenlendi

Ankara'nın Çubuk ilçesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce Sanat ve Sanat Eğitimi konulu panel düzenledi.

Ankara'nın Çubuk ilçesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce Sanat ve Sanat Eğitimi konulu panel düzenledi.

Çubuk Halk Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen panele Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Mensur Toprak, Şube Müdürleri İdris Karakuş, Mustafa Mescioğlu, Halk Eğitim Müdürü Hayati Tamer, okul müdürleri, müzik ve resim öğretmenleri katıldı.

Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünden Prof. Hasan Pekmezci ve Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Eğitimi Ana Bilim Dalından Doç. Dr. Osman Altıntaş, Doç. Dr. Meliha Yılmaz, Yrd. Doç. Dr. Meltem Katırancı'nın konuşmacı olarak katıldığı panelde, dünyada sanat ve müzelere verilen değer ile ülkemizde sanat ve müzelere verilen değerler kıyaslamalarla gösterildi.

Yurt dışında incelediği müzelerden edindiği bilgileri slayt eşliğinde anlatan Prof. Hasan Pekmezci, ülkemizde müzelere yeterince değer verilmediğinden yakındı.

Panelin sonunda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Mensur Toprak da, ilçede ilk defa Sanat ve Sanat eğitimi konulu sanat öğreticilerine yönelik bir panelin düzenlendiğini söyleyerek, konuşmacı olarak katılan öğretim görevlilerine verdikleri bilgilerden dolayı teşekkür etti.

- ANKARA

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500