Çubuk'ta Okullar Halkın Hizmetine Açılıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Çubuk'ta Okullar Halkın Hizmetine Açılıyor

CHA - Haberler | Yerel
Çubuk'ta Okullar Halkın Hizmetine Açılıyor

Ankara'nın Çubuk ilçesinde 'Okullar Hayat Bulsun' projesi ile eğitim-öğretim zamanı dışında da okulların halkın hizmetine açılması hedefleniyor.

Ankara'nın Çubuk ilçesinde 'Okullar Hayat Bulsun' projesi ile eğitim-öğretim zamanı dışında da okulların halkın hizmetine açılması hedefleniyor.

Çubuk'ta eğitim kurumlarından halkın daha aktif yararlanmasına imkan sağlamak amacıyla yurt genelinde başlatılan 'Okullar Hayat Bulsun' projesine yönelik olarak Çubuk Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Orman İşletme Şefliği arasında protokol imzalandı. Çubuk Belediyesi başkanlık binasında düzenlenen imza törenine, Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Mensur Toprak, Şube Müdürü İdris Karakuş ve ilçe Orman Bölge Şefi Serkan Gülünay katıldı.

İmzalanan protokol sayesinde okullarda meslek edindirme kursları ile sanat ve hobi içerikli kursların gerçekleştirilebileceğini ve ilçe genelinde hayat boyu öğrenmenin yaygınlaştırılmış olacağını vurgulayan Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, "Güzel bir çalışma olacağına inanıyorum. Böyle bir protokol olmadan önce de biz belediye olarak tüm okullarımıza ve öğrencilerimize her türlü desteği veriyorduk. Yapılan protokol ile bunu bu gün resmileştirmiş olduk." dedi. Okul ve okul bahçelerinin belediyenin de verdiği destekle velilerin, mahalle sakinleri ve çevre halkının hizmetine açılmasının amaçlandığı belirten Başkan Özden, "Okullarımız, öğrenci ve yetişkinler için birer ömür boyu eğitim merkezleri, eğlenme ve dinlenme aktivitilerine imkan veren 'Yaşayan Güvenli Alanlar' haline dönüştürülmesi hedeflenmektedir. Bu kapsamda yapılan bu protokol ilçemize hayırlara vesile olmasını diliyorum." diye konuştu.

Konunun tarafları olarak protokol imzaladıklarını anlatan Toprak ise şunları söyledi: "Okul bahçelerinin fiziki yapıları yeniden düzenlenmesi gereken bir okulumuz olursa proje kapsamında yeni düzenlemeleri yapılacak. Hem belediyemiz, hem Orman Bölge Müdürlüğümüz hem de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz protokol çerçevesinde ellerinden geldiği kadar bu okulları ve bahçelerini bölge sakinlerinin en iyi şekilde hizmetine sunmak için çaba sarf edecek." Tören, konuşmaların ardından kurumlar arasında yapılan protokolün imzalanmasıyla sona erdi.

CHA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500