Çubuk'ta Okullar Halka Açılıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Çubuk'ta Okullar Halka Açılıyor

AA - Haberler | Yerel
Çubuk'ta Okullar Halka Açılıyor

Ankara'nın Çubuk ilçesinde "Okullar Hayat Bulsun" projesi ile eğitim-öğretim zamanı dışında da okulların halkın hizmetine açılması amaçlanıyor.

Ankara'nın Çubuk ilçesinde "Okullar Hayat Bulsun" projesi ile eğitim-öğretim zamanı dışında da okulların halkın hizmetine açılması amaçlanıyor.

Yurt genelinde başlatılan "Okullar Hayat Bulsun" projesi çerçevesinde Çubuk Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Orman İşletme Şefliği arasında protokol imzalandı.

Çubuk Belediyesi Başkanlık binasında düzenlenen imza törenine, Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Mensur Toprak, Şube Müdürü İdris Karakuş ve ilçe Orman Bölge Şefi Serkan Gülünay katıldı.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, imzalanan protokol sayesinde, okullarda meslek edindirme kursları ile sanat ve hobi içerikli kursların gerçekleştirilebileceğini, ilçe genelinde hayat boyu öğrenmenin yaygınlaştırılmış olacağını söyledi.

Başkan Özden, "Güzel bir çalışma olacağına inanıyorum. Böyle bir protokol olmadan önce de biz belediye olarak tüm okullarımıza ve öğrencilerimize her türlü desteği veriyorduk. Yapılan protokol ile bunu bu gün resmileştirmiş olduk"dedi.

Okul ve okul bahçelerinin belediyenin de verdiği destekle velilerin, mahalle sakinleri ve çevre halkının hizmetine açılmasının amaçlandığı belirten Başkan Özden, "Okullarımız, öğrenci ve yetişkinler için birer ömür boyu eğitim merkezleri, eğlenme ve dinlenme aktivitilerine imkan veren Yaşayan Güvenli Alanlar haline dönüştürülmesi hedeflenmektedir. Bu kapsamda yapılan bu protokol ilçemize hayırlara vesile olmasını diliyorum" diye konuştu.

Tören, konuşmaların ardından kurumlar arasında yapılan protokolün imzalanmasıyla sona erdi.

- ANKARA

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500