Cübbeli'den Özgecan Yorumu: Kızım Yerine Koydum Ciğerim Yandı - Haberler
Haberi Paylaş

Cübbeli'den Özgecan Yorumu: Kızım Yerine Koydum Ciğerim Yandı

Haberler.Com - Haberler | Güncel

Tüm Türkiye'yi yasa boğan Özgecan Aslan cinayetini yorumlayan Cübbeli Ahmet Hoca "Özgecan'ı kendi kızım yerine koydum ve acısının ciğerimi yaktığını hissettim" dedi.

Mersin'in Tarsus ilçesinde vahşice katledilen Özgecan Aslan için Cübbeli Ahmet Hoca'Şehittir' yorumunda bulundu.

Vahdet gazetesinde kaleme aldığı köşe yazısında Özgecan Aslan'ın ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getiren Cübbeli Ahmet Hoca "Bu olayda bu kızımızın haksız yere öldürüldüğünden hiç şüphe yoktur. Dolayısıyla bu hadis-i şerife göre kendisine şehit diyebiliriz. Özgecan'ı kendi kızım yerine koydum ve acısının ciğerimi yaktığını hissettim" dedi.

İşte Cübbeli'nin yazısındaki ilgili kısım;

"Hadis-i şeriflerden anlaşıldığına göre namusunu korumak için direnirken vahşice öldürülen Özgecan Aslan kızımız şehit mertebesindedir. Özgecan kızımız haberler den anladığımıza göre namusunu kirletmemek için, ırzını muhafaza uğrunda hunharca katledilmiştir. Hadis-i şerifte 'Haksız yere öldürülen kişi şehittir' (Nesai, Tahrimü'd-dem: 25, no:4096, 7/117) buyruluyor. Bu olayda bu kızımızın haksız yere öldürüldüğünden hiç şüphe yoktur. Dolayısıyla bu hadis-i şerife göre kendisine şehit diyebiliriz.

EVLİYALARDAN KIYMETLİ

Allah'ın kendilerine en çok değer verdiği kullar 4 kısımdır. Bunların başında peygamberler gelir. Sonra sıddıklar gelir. Ebu Bekir Sıddık bunların reisidir. Daha sonra şehitler gelir. Bunların efendisi Hazreti Hamza'dır. Daha sonra da salihler gelir.

"ÖZGECAN'I KENDİ KIZIMIN YERİNE KOYDUM VE..."

Nisa Suresi'nin 69. Ayetinde bu dört zümre zikredilmektedir. Görüldüğü üzere peygamberler ve sıddıklardan sonra şehitler geliyor. Evliyadan bile önce şehitler geliyor yani. Dolayısıyla mertebeleri Allah indinde çok kıymetlidir. Ve kanlarının ilk damlasıyla bütün günahları bağışlanmaktadır. Ahirette kendilerine özel makamlar, köşkler, saraylar ve diğer Müslümanlardan daha öncelikli haklar verilecektir. Dolayısıyla hükmen şehit olanlar da aynı müjdeleri ahirette alacaklardır. Özgecan'ı kendi kızım yerine koydum ve acısının ciğerimi yaktığını hissettim. Rabbim özel rahmeti ile muamele eylesin, sualsiz hesapsız cennetine dâhil etsin. Ailesine sabr-ı cemil niyaz ediyorum."

Cübbeli'den Özgecan Yorumu: Kızım Yerine Koydum Ciğerim Yandı
Haberler.Com - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (182)
HAŞMET:Maalesef memleketimizde (dürüst namuslu şoför arkadaşları tenzih ediyorum) asabi şoförlerin yanı sıra uyuşturucu bağımlılarının bile dolmuş, taksi ve özel halk otobüsü vb. şoförlüğü yaptığına şahit olduk. Sürücülerin ticari taşıtın niteliğine göre sürücü belgesine sahip olmalarının yanı sıra dikkat ve refleks değerlerini, Psikoteknik muayene zorunluluğu gibi pek çok unsuru içeren, testlere tabi tutulması ve bu raporlardan olumlu sonuç alan arkadaşların bu vasıtaları kullanmasına izin verilmesi kanaatindeyim. Aksi halde bir daha böyle acılar yaşanmaması adına, namuslu şoför arkadaşları rencide edilmemesi adına bu kişilerin ehliyeti olsa dahi toplu taşım araçlarında şoförlük yaptırılmamalı. 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan kızımız için yüreğimiz kan ağlıyor. Aslan ailesinin acısı acımızdır, aslan ailesine Eyüp Peygamberin sabrını diliyorum. Mevlam merhumu Peygamberimizin sancağı altında toplananlardan eylesin. Amin.
orhan sarıoğlu:ALLAH MEKANINI CENNET EYLESİN. . ancak toplum olarak yanlış içinde yaşamak bir islam toplumuna yakışık almaz kimin şehit olduğunu önceden bilmek cenabın hakkın vahiyle bildirmesi ile eş değerdir. . kardeşim inşallah şehit olmuştur. . ancak o cenazeyi taşıyan kadınlara sesleniyorum. . dinin içine din sokmayın. . . şehitin naaşını kadınların taşıdığı nerde görülmüştür. . bu cahilliginizin bedelini bu kızın naaşından çıkaranlara lanet olsun. .
rizemobilWeb@haberler.com:Asim senin gibi odun adam gurmedim hayatimda sen bosuna yasiyon insallah son nefesini vermeden birseyler ogrenirsin hayatin da
500
title