Çtso Başkanından Müjde

Çtso Başkanından Müjde

Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rıfat Sarsık, Şubat Ayında İhalesi Yapılan Zonguldak-çaycuma-bartın Doğalgaz Hattının Yapım İşine, Nisan Ayında Başlanacağını Söyledi.

Çtso Başkanından Müjde

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rıfat Sarsık, Şubat ayında ihalesi yapılan Zonguldak-Çaycuma-Bartın doğalgaz hattının yapım işine, Nisan ayında başlanacağını söyledi.

ÇTSO Başkanı Rıfat Sarsık, BOTAŞ genel müdürlüğü tarafından 28 Şubat 2007 tarihinde yapılan Eskipazar-Karabük ve Zonguldak-Çaycuma-Bartın doğalgaz boru hattı yapım işi ihalesini, 6 firmadan en düşük teklifi veren Öztaş İnşaat şirketinin kazandığını ifade etti.

BOTAŞ Genel Müdürlüğü Mühendislik ve Sözleşmeler Daire Başkanlığı ile görüşmeler yaptıklarını söyleyen Sarsık, "Bu göreşmelerde, ihale müzakeresinin yönetim kuruluna sunulduğunu ve yönetim kurulundan çıkacak karar doğrultusunda sözleşmenin imzalanacağını öğrendik. Buna göre, söz konusu firmanın sözleşme şartlarını eksiksiz olarak yerine getirmesi durumunda Nisan ayı ortalarında sözleşme imzalanacak. Sözleşmeden sonraki 7 gün içerisinde de yapım işine başlanacaktır" dedi.

Sarsık, Çaycuma Organize Sanayi Bölgesine de ulaşacak olan doğalgaz boru hattının hayırlı olması temennisinde bulundu.

(SD-AK)

25.03.2007 19:35 TSİ