CTP Heyeti, Ktbk Komutanı Korgeneral Kıvrıkoğlu'nu Ziyaret Etti

CTP Heyeti, Ktbk Komutanı Korgeneral Kıvrıkoğlu'nu Ziyaret Etti

KKTC Koalisyon Hükümetinin Büyük Ortağı Cumhuriyetçi Türk Partisi'nin (CTP) Genel Sekreteri Ömer Kalyoncu ile Lefkoşa Milletvekilleri Alpay Afşaroğlu ve Özkan Yorgancıoğlu'ndan Oluşan CTP Heyeti, Bugün Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri (Ktbk) Komutanı Korgeneral Hayri Kıvrıkoğlu'nu Ziyaret Etti.

CTP Heyeti, Ktbk Komutanı Korgeneral Kıvrıkoğlu'nu Ziyaret Etti

KKTC koalisyon hükümetinin büyük ortağı Cumhuriyetçi Türk Partisi'nin (CTP) Genel Sekreteri Ömer Kalyoncu ile Lefkoşa milletvekilleri Alpay Afşaroğlu ve Özkan Yorgancıoğlu'ndan oluşan CTP heyeti, bugün Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri (KTBK) Komutanı Korgeneral Hayri Kıvrıkoğlu'nu ziyaret etti.

CTP'li heyetin KTBK Komutanı Korgeneral Kıvrıkoğlu'nu ziyaretinin, tanışma ve nezaket amaçlı olduğu açıklandı. Çok yararlı ve samimi bir havada geçtiği belirtilen ziyaret esnasında Kıvrıkoğlu, tüm siyasi partilere aynı mesafede olduğunu, en sade vatandaşından en üst makamdaki yöneticisine kadar tüm KKTC halkı ile omuz omuza ve kol kola görev yaptığını ve yapmaya devam edeceğini söyledi. Kıvrıkoğlu, "Toprağımıza, vatanımıza ve bayrağımıza sahip çıkmak hepimizin en önemli ve başlıca görevidir" dedi.

Geçtiğimiz günlerde yaşanan Lokmacı Barikatı krizi sırasında bazı CTP milletvekilleri ve yayın organları Korgeneral Kıvrıkoğlu'na sert eleştiriler yöneltmişlerdi. Ziyaretin bu gelişmelerden hemen sonra gerçekleşmesi dikkat çekerken, Lefkoşa'daki siyasi gözlemciler ziyaret sonrası "gerginlik sona erdi" yorumları yaptı.

(MG-OYK-OYK-OK-D)