Çstkb Çorum'da Sosyal Bilimler Lisesi'nin Açılmasında Kararlı

Çstkb Çorum'da Sosyal Bilimler Lisesi'nin Açılmasında Kararlı

Çorum Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (Çstkb) Başkanı Mustafa Yağlı, Çorum'da Açılması Uygun Görülmeyen Sosyal Bilimler Lisesi İçin Çaba Göstermeye Devam Edeceklerini Bildirdi.

Çstkb Çorum'da Sosyal Bilimler Lisesi'nin Açılmasında Kararlı

Çorum Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (ÇSTKB) Başkanı Mustafa Yağlı, Çorum'da açılması uygun görülmeyen Sosyal Bilimler Lisesi için çaba göstermeye devam edeceklerini bildirdi.

Hafta sonu bürokratları ile Çorum'a bir çalışma ziyaretinde bulunan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'ten istedikleri 'Sosyal Bilimler Lisesi' sözünü alamadıklarını belirten Mustafa Yağlı, "Şu anda Türkiye'de 7 ilde bulunan ve sosyal zekası yüksek öğrencilerin okuduğu bu okulun ilimiz için çok önemli olduğunu düşünüyoruz" dedi. Çorum'un ÖSS'yi kazanma oranı itibariyle yıllardır 8 ile 12. sıralarda olduğunu, geçen yıl 160 puan üstündeki iller sıralamasında 4. sırada yer aldığını hatırlatan Yağlı, Çorum milletvekillerinin de Sosyal Bilimler Lisesi için çalışmalarını devam ettirmelerini isteyerek, "Çorum Sivil Toplum Kuruluşları Birliği olarak bizim de bu yoldaki çabalarımızın devam edeceğinin bilinmesini Çorum kamuoyuna saygıyla duyururuz" diye konuştu.

(BÖ-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA