COŞKUN ÇAKIR HABERLERİ

Coşkun Çakır haber, Coşkun Çakır son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Coşkun Çakır - 12.03.2016
AK Parti Grup Başkanvekili Çakır Açıklaması
AK Parti Grup Başkanvekili Coşkun Çakır, "Tek başımıza bu anayasayı değiştirmeyelim. Temsil kabiliyeti yüksek olmasından dolayı diğer partililerle bu anayasayı değiştirmek istiyoruz" dedi.
Coşkun Çakır - 08.03.2016
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
AK Parti Grup Başkanvekili Coşkun Çakır, modern Türkiye'nin inşasında vazgeçilmez ve en önemli gücün kadınlar olduğunu, ülkenin gelişiminde ve toplumun muasır medeniyetler seviyesine yükselmesinde önemli bir yere sahip olduklarını belirtti.
Coşkun Çakır - 05.03.2016
AK Parti Grup Başkanvekili Çakır'dan, Baluken'in Kayyum Eleştirilerine Cevap
AK Parti Grup Başkanvekili Coşkun Çakır, hekim olan İdris Baluken’in son birkaç gündür, avukatlık mesleğine olan ilgisini gözlemlediğini, özellikle Zaman Gazetesinin avukatlığına dönük bir teveccühü olduğunu gördüğünü söyledi.
Coşkun Çakır - 05.03.2016
2016 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda
-"Konuşmanın tarihi 23 Nisan olmalı" AK Parti Grup Başkanvekili Coşkun Çakır, CHP İstanbul Milletvekili Yedekci'nin, "Şu anda da Damat Feritimiz olduğuna göre, hanedanlık tamamlandı" sözlerine sataşma gerekçesiyle yanıt verdi.
Coşkun Çakır - 04.03.2016
2016 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda
-"Kimin acz içerisinde olduğu net bir şekilde görülmektedir" AK Parti Grup Başkanvekili Coşkun Çakır da sataşma nedeniyle geldiği kürsüde, HDP Grup Başkanvekili Baluken'in konuşmasına işaret ederek, "Sayın Baluken dedi ki 'Acz içindesiniz'.
Coşkun Çakır - 01.03.2016
AK Parti CHP'li Vekil Hakkında Hukuki Süreci Başlattı
Bütçe Kanun Tasarısı görüşmelerinde CHP grubu adına söz alarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesine yönelik ifadeler sarf eden ve Meclis'te gerginliğe neden olan CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici ile ilgili hukuki süreç başlatıldı. AK Parti Grup Başkanvekilleri Nurettin Canikli, Naci Bostancı, İlknur İnceöz, Bülent Turan ve Coşkun Çakır imzası ile yapılan açıklamada, "Bugün TBMM Genel Kurulu Bütçe Görüşmeleri esnasında; Cumhuriyet Halk Partisi'ne mensup bir milletvekili, kürsüden Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik son derece çirkin ve fütursuz ithamlarda bulunmuştur.
Coşkun Çakır - 01.03.2016
CHP'li Ekici'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakkındaki Sözleri
AK Parti Grup Başkanvekilleri Nurettin Canikli, Bülent Turan, Naci Bostancı, İlknur İnceöz ve Coşkun Çakır'ın imzasıyla yayımlanan açıklamada, TBMM Genel Kurulu'ndaki bütçe görüşmelerinde, Ekici'nin, kürsüden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik son derece çirkin ve fütursuz ithamlarda bulunduğu belirtildi.
Coşkun Çakır - 01.03.2016
TBMM Genel Kurulu'nda Gerginlik
AK Parti Grup Başkanvekili Coşkun Çakır, Meclis'in, açıldığı günden beri en talihsiz gününü yaşadığını söyledi.
Coşkun Çakır - 01.03.2016
2016 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda
AK Parti Grup Başkanvekili Coşkun Çakır, CHP'nin yeniden anayasa çalışması için masaya oturmasını beklediklerini belirterek, "Masadan kalkma ısrarı olursa üç partiyle bu çalışmayı sürdüreceğiz.
Coşkun Çakır - 01.03.2016
2016 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda
AK Parti Grup Başkanvekili Coşkun Çakır ise AK Parti'de kafa karışıklığı olmadığını, kafalarının net olduğunu belirterek, parti içerisindeki farklı yaklaşımların zenginlikleri olduğunu bildirdi.
Coşkun Çakır - 01.03.2016
2016 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda
AK Parti Grup Başkanvekili Coşkun Çakır, HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken'in "katiliamcılardan hesap soracağız" sözleri üzerine, Baluken'in "katliamcaları" kavram olarak değil, adlandırarak açıklaması gerektiğini ifade etti.
Coşkun Çakır - 18.02.2016
Kişisel Verilerin Korunması Tasarısı
AK Parti Grup Başkanvekili Coşkun Çakır ise Orwell'in söz konusu romanı sosyalizme karşı kaleme aldığını ifade ederek "Bunu, sosyalist, sol olduğunu, solda yer aldığını iddia eden bir arkadaşımızın, bir vekilin anlatması ironik bir durum" değerlendirmesinde bulundu.
Coşkun Çakır - 14.02.2016
Bursa Gazeteciler Cemiyetinden Aa Muhabirine Ödül
Bursa Gazeteciler Cemiyetinin "2015 Basın Ödülleri Yarışması"nda, Anadolu Ajansı (AA) Bursa Bölge Müdürlüğü muhabirlerinden İsmail Ersan, "Ekonomi Haber" dalında ödüle layık görüldü.
Coşkun Çakır - 10.02.2016
TBMM Genel Kurulu Toplandı
Sataşma olduğu gerekçesiyle söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Coşkun Çakır da şunları söyledi: "Bu ülkede bir padişah yok.
Coşkun Çakır - 09.02.2016
TBMM Genel Kurulu
Baluken'e yanıt veren AK Parti Grup Başkanvekili Coşkun Çakır, Güneydoğu'da, Cizre'de bir bodrum katında olup biteni, Türk siyasi tarihinin en büyük katliamlarından birisi olarak tanımlamanın hakkaniyetsizlik olduğunu söyledi.
Coşkun Çakır - 09.02.2016
TBMM Genel Kurulu Toplandı
AK Parti Grup Başkanvekili Coşkun Çakır da ülkenin terörle mücadelede yasal ve meşru hakkını kullandığını belirterek, sokağa çıkma yasaklarının durduk yerde çıkartılmadığını anlattı.
Coşkun Çakır - 03.02.2016
AK Parti Grup Başkanvekili Çakır Açıklaması
AK Parti Grup Başkanvekili Coşkun Çakır, "AK Parti dün olduğu gibi bugün de verdiği her sözün arkasında durmaktadır.
Coşkun Çakır - 28.01.2016
TBMM Genel Kurulu Toplandı
Sataşma gerekçesiyle söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Coşkun Çakır, "AK Parti'nin DAEŞ ile iş tuttuğu" ifadesini şiddetle kınadığını belirterek, "Bu ifadeyi reddediyorum, bu ifade bühtandır ve yalandır" dedi.
Coşkun Çakır - 21.01.2016
TBMM Genel Kurulu
AK Parti Grup Başkanvekili Coşkun Çakır, "Bir sivilin burnunun kanamaması için gösterilen olağanüstü özen neticesinde sokağa çıkma yasaklarının süresi de uzatılmıştır" dedi.
Coşkun Çakır - 21.01.2016
TBMM Genel Kurulu Toplandı
Toğrul, "Halkın üzerinde işkence yürütülmektedir. Cenazeler üzerinden Kürt halkı bir kez daha cezalandırılmak isteniyor" dedi. CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu da Bursa'nın sorunları, AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır ise Sezai Karakoç'un doğum yıl dönümü dolayısıyla gündemdışı konuşma yaptı. TBMM Başkanvekili Pervin Buldan divan adına, AK Parti Grup Başkanvekili Coşkun Çakır, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken de grupları adına vefat eden Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'a Allah'tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diledi.
Coşkun Çakır - 19.01.2016
TBMM Genel Kurulu'nda "Diktatör" Tartışması
Tbmm Genel Kurulu'nda iktidar ile muhalefet milletvekilleri arasında diktatör tartışması yaşandı. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay "Kürsüden daha önce ben, 'Recep Tayyip Erdoğan diktatör' dedim. Gıkınız çıkmadı. Şimdi size ne oldu ben anlamıyorum. Başınıza taş mı düştü? Bir yerden talimat mı aldınız? Fırça mı yediniz? Önce TDK'dan bozuntunun anlamına bakın" dedi. Bunun üzerine söz alan Ak Parti Grup Başkanvekili Coşkun Çakır "Sayın Grup Başkanvekilinin bu üslubu savunmasını kınıyorum ve yadırgıyorum.
Coşkun Çakır - 19.01.2016
TBMM Genel Kurulu Toplandı
AK Parti Grup Başkanvekili Coşkun Çakır ise yerinden söz alarak yaptığı konuşmada, her şehit haberinin yüreklerini yaktığına işaret ederek, "İnşallah bundan sonra şehitlerimiz gelmez.
Coşkun Çakır - 19.01.2016
TBMM Genel Kurulu'nda 'Diktatör Bozuntusu' Tartışması
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nun 29. birleşimi yoklama ile açıldı. Birleşimi Meclis Başkanvekili Pervin Buldan yönetiyor. Meclis Genel Kurulu'nda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik kullandığı 'diktatör bozuntusu' ifadesi tartışma çıkardı. CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, cezaevinde tutuklu bulunan 30'u aşkın gazetecinin tecrit altında yaşadığını ve daktilo dahi verilmediğini söyledi. Yarkadaş, "Bu gazetecilerin içerde tutulmasını diktatör bozuntusunun mu istediğini" sordu. AK Partili milletvekilleri, Yarkadaş'a tepki gösterdi. AK Parti Grup Başkanvekil Coşkun Çakır, milletin seçtiği cumhurbaşkanına bu ifadelerin kullanılamacağını söyledi.
Coşkun Çakır - 17.01.2016
Reşadiye'deki Kayıp Çocuklar - AK Parti Grup Başkanvekili Çakır
Görüntü Dökümü: Coşkun Çakır ve beraberindekilerin kaymakamlık binasına gelişi Kaymakamlık binası dışında bekleyen basın mensupları Çakır'ın açıklamaları Tokat'ta 2 çocuğun kaybolması AK Parti Grup Başkanvekili Çakır: "Bugün 19'uncu günü geride bırakırken olayla ilgili henüz elle tutulur, gözle görülür bir kanıta, veriye, ipucuna ulaşabilmiş değiliz" AK Parti Grup Başkanvekili Coşkun Çakır, Tokat'ın Reşadiye ilçesinde kaybolan 5 yaşındaki Dursun Kaan Taşcı ile 8 yaşındaki Bayram Erol'u arama çalışmalarında 19'uncu günün geride bırakıldığını belirterek, çocuklarla ilgili henüz elle tutulur bir ipucuna ulaşılamadığını söyledi.
Coşkun Çakır - 17.01.2016
Tokat'ta 2 Çocuğun Kaybolması
AK Parti Grup Başkanvekili Coşkun Çakır, Tokat'ın Reşadiye ilçesinde kaybolan 5 yaşındaki Dursun Kaan Taşcı ile 8 yaşındaki Bayram Erol'u arama çalışmalarında 19'uncu günün geride bırakıldığını belirterek, çocuklarla ilgili henüz elle tutulur bir ipucuna ulaşılamadığını söyledi.
Coşkun Çakır - 17.01.2016
AK Parti Grubu'ndan Açıklama Açıklaması
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun dünkü konuşmasına ilişkin AK Parti Grup Başkanvekilleri Nurettin Canikli, Naci Bostancı, İlknur İnceöz, Bülent Turan ve Coşkun Çakır'ın imzasıyla açıklama yapıldı.
Coşkun Çakır - 17.01.2016
AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na Kınama
TBMM AK Parti Grup Başkanlığı'ndan Grup Başkanvekilleri Nurettin Canikli, Naci Bostancı, İlknur İnceöz, Bülent Turan ve Coşkun Çakır imzalı yapılan açıklamada, "Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin kurultayında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki siyasal eleştiriyle ilgisiz utanç verici ifadelerini, fütursuz söylemini esefle kınıyoruz" denildi.
Coşkun Çakır - 16.01.2016
AK Parti Grup Başkanvekili Çakır Açıklaması
AK Parti Grup Başkanvekili Coşkun Çakır, Paris ve Sultanahmet'teki terör saldırılarının bazı gazetelerdeki ele alış tarzına değinerek, "Gösterge bilimi açısından o iki manşeti ben bir iletişim hocası olsam ders olarak anlatırım" dedi.
Coşkun Çakır - 15.01.2016
AK Parti Grup Başkanvekili Çakır, Tokat'ta Ziyaretlerde Bulundu
AK Parti Grup Başkanvekili Coşkun Çakır, Gaziosmanpaşa Üniversitesini ziyaret etti.
Coşkun Çakır - 15.01.2016
Akademisyenlerin Bildirisine Tepkiler
AK Parti Grup Başkanvekili Coşkun Çakır, bir grup akademisyenin bildirisine ilişkin " Metnin ortak cümlesi 'devlet halkına karşı katliam yapmaktadır.
Coşkun Çakır - 14.01.2016
Torba Kanun Tasarısı Genel Kurulda
TBMM Genel Kurulunda, Askerlik Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde değişiklik yapan Torba Yasa Tasarısında, AK Parti Grup Başkanvekili Coşkun Çakır tarafından verilen önergeyle değişiklik yapıldı.
Coşkun Çakır - 13.01.2016
TBMM Genel Kurulu
AK Parti Grup Başkanvekili Coşkun Çakır, sataşma gerekçesiyle söz alarak, "iki yıl önceki seçimi gece yarısı operasyonuyla gayrimeşru ve gayri kanuni şekilde AK Parti'nin kazandığını" söylemenin akıl ve izanla bağdaşmadığını, itiraz yollarının yapıldığını belirterek, "İki yıl sonra seçimi tartışmak ayıptır.
Coşkun Çakır - 07.01.2016
Dışta İstikrarı İsrail'le Bulan İktidar, İçte Derin Yapılarla İttifakta Buldu"
HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, dış siyasette büyük Türkiye'yi Suud'la, istikrarıysa İsrail'le bulmaya çalışan iktidarın, iç siyasette de istikrarı bütün halka 12 Eylülleri, 28 Şubatları yaşatan darbeci, Ergenekoncu ve derin yapılarla ittifakta bulduğunu söyledi. Kaya, "İç siyasette, Türkiye halklarının başına musallat olmuşlarla ittifaka 'yeni Türkiye' diyen AKP Hükûmeti, Orta Doğu halklarının başına musallat olan Suudi rejimi ve İsrail'le ittifaka da stratejik derinlik olarak bakıyor." dedi. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nun 25'inci birleşimi yoklama ile açıldı. Birleşimi Meclis Başkanvekili Ahmet Aydın yönetiyor. Türkiye Cumhuriyeti ile Kore Cumhuriyeti arasında 'Serbest Ticaret Alanı Tesis Eden Çerçeve Anlaşması' kapsamında 'Yatırım Anlaşması' görüşülüyor. HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, bugün Yasin Börü'nün mahkemesi olduğunu hatırlatarak, sadece Yasin'in değil, onun da içinde olduğu bu iktidar döneminde katledilen yüzlerce çocuk için adalet taleplerini yenilediklerini ifade etti. "Hükûmetin, İsrail devletinin Türkiye devletinin dostu olduğunu açıkladığı saatlerde, İsrail Suriye'de Hizbullah komutanlarına hava saldırısı yapmıştı." diyen Kaya, şöyle devam etti: "Geçtiğimiz günlerdeyse Türkiye'nin İsrail'e ihtiyacı olduğu açıklamasını yapan Sayın Cumhurbaşkanının Suudi Arabistan ziyaretinin ardından Suudi rejimi, bir din âlimini, bir halk önderi olan Ayetullah En-Nemr'i konuşmaları sebebiyle idam etti. Dış siyasette büyük Türkiye'yi Suud'la, istikrarıysa İsrail'le bulmaya çalışan iktidar, iç siyasette de istikrarı bizlere ve bütün halkımıza 12 Eylülleri, 28 Şubatları yaşatan darbeci, Ergenekoncu ve derin yapılarla ittifakta buldu maalesef. İç siyasette Türkiye halklarının başına musallat olmuşlarla ittifaka 'yeni Türkiye' diyen AKP Hükûmeti, Orta Doğu halklarının başına musallat olan Suudi rejimi ve İsrail'le ittifaka da stratejik derinlik olarak bakıyor. 'Darbecilerle hesaplaşacağız.' denilerek gelinin iktidarlar sürecinin sonunda bugün hapishanelere baktığımızda tek bir darbecinin, tek bir Ergenekoncunun, tek bir 28 Şubat darbecisinin, 12 Eylül darbecilerinin içeride olmadığını görüyoruz. Bilakis, hapishaneler neyle dolu? İnsanca yaşamak isteyen, özgürlük ve adaletten başka talepleri olmayan fakir ve fikir erbabıyla dolduruldu." "İnancım gereği kendime yapılmasını istemediğim tek bir şeyi bir başkasına dayatmayı zulüm olarak kabul etmişim. Ben, bir Türk olarak şu anda hangi haklara sahipsem işte Kürt halkı da bundan bir zerre fazlasını istemiyor. Bu, tam anlamıyla, bir hak davasıdır. Hak da Allah'ın isimlerinden biridir." diyen Kaya, İstanbul'un duvarlarına Kürtçe ve Türkçe sloganlar yazdığı için Fatih Camiinde faşistler tarafından şehit edilen Metin Yüksel'in "Hakkı müdafaa etmek en büyük ibadettir. Hakkı müdafaa yolu zaten Allah'ın yoludur. Hakkı savunmak, Allah yoludur. Hak yiyen, hakları gasbeden ve tanımayan da zulüm yolundadır." sözünü aktardı. Bu sözler üzerine AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, "Metin, Kürtçü değildi, Metin ümmeti Müslüman'dı. Metin bizim kucağımıza düştü." dedi. "Kimse, halkların haklı hak mücadelesini, Allah'ı, Kur'an'ı, vicdanı alet ederek saldırma hadsizliğinde bulunmasın." diyen Kaya, "Meşru talepleri tanımak ve gasbedilen hakları teslim etmek yerine şehirleri bombalamaya başlayanların, bu en temel insani taleplerden rahatsız olanların derdi, davası din, iman olamaz, olsa olsa devlet, iktidar ve saltanat olur. Bu çağrı, bu her insanın anasının ak sütü gibi helal olan bu talepler asla rehberi Kur'an olanları, vicdanı olanları rahatsız edemez, bu çağrı Allah'a kul olanları rahatsız edemez. Ancak kula kul olanları rahatsız eder. Biz, insanlara karşı değil, insanları kirleten zihniyetlere ve sistemlere karşıyız arkadaşlar. En kirli zulümlere batmış insanlar bile temizlenebilirler. Biz, insana ve insanlığa karşı temizlik operasyonlarından yana değiliz; insanları ve insanlığı kirleten kötü ve karanlık zihniyetlere karşı mücadeleden yanayız. Bizim için sözün bittiği yer yoktur, her zaman sözümüzü söyledik ve söylemeye devam edeceğiz, zira, biz, gücün sözüne değil, sözün gücüne inanıyoruz." şeklinde konuştu. AK Parti Grup Başkanvekili Coşkun Çakır, "Yasin Börü 6-7 Ekim olaylarında bir kışkırtmayla, bir çağrıyla başlayan olaylarda hayatını kaybetmiştir.
Coşkun Çakır - 07.01.2016
TBMM Genel Kurulu
  -Kürsüye beyaz tülbentle çıktılar   CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, tasarının görüşmeleri sırasında kürsüye omuzlarına attığı beyaz tülbent ile çıktı.  Akademisyen ve insan hakları aktivistlerinden oluşan kadın heyetinin bugün TBMM'ye gelerek, sokağa çıkma yasaklarına ilişkin Meclis'in görev alması çağrısında bulunduklarını hatırlatan Sarıhan, heyetin taleplerini bir kez daha aktardı.  HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya da boynundaki beyaz tülbent ile yaptığı konuşmasına başlarken, bugün Diyarbakır'da, 6-7 Ekim olayları sırasında öldürülen Yasin Börü'nün duruşması olduğunu ifade etti ve gençlerin ölümünden duyduğu üzüntüyü belirtti.  Kaya'nın ardından söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Coşkun Çakır ise Kaya'nın, Börü'den söz ederken nasıl ve kimler tarafından öldürüldüğüne değinmediğine işaret ederek, bu duruma tepki gösterdi.
Coşkun Çakır - 07.01.2016
TBMM Genel Kurulu
AK Parti Grup Başkanvekili Coşkun Çakır da partilerinin devlet anlayışının ceberut değil, kerim devlet anlayışı olduğunu ifade etti.
Coşkun Çakır - 07.01.2016
TBMM Genel Kurulu
  "Kürtler ile teröristleri ayırmak lazım"   Bunun üzerine Meclis Başkanvekili Ahmet Aydın, nasıl bir üslupla konuşulması gerektiğini daha önce ifade ettiğini anımsatarak, şunları söyledi: "İçtüzük çok açık bir şekilde beyan ediyor. İğnelemeden, kaba ve yaralayıcı sözler kullanmadan meramımızı çok rahat bir şekilde ifade edebiliriz. Sadece buradakileri değil, halkımızın bir kısmını da yaralayan ifadeleri kabul etmek mümkün değildir.  Kürtler ile teröristleri ayırmak lazım. Burada bir derebeylik yok. Kürtlere karşı değil ama tam da terörle mücadele kapsamında, derebeylik oluşturmak isteyen teröristlere yönelik bir mücadele vardır. Bunun böyle bilinmesi gerekiyor. Hepimizin ifademizi çok net bir şekilde, doğru bir şekilde kullanması lazım." AK Parti Grup Başkanvekili Coşkun Çakır da Mehmet Emin Adıyaman'dan bazı ifadelerini düzeltmesini istedi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Coşkun Çakır Haberleri | Coşkun Çakır Kimdir - Haberler - Sayfa 7 - Coşkun Çakır haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Coşkun Çakır kimdir, hayatı ve biyografisi. Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Kuruluyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.10.2021 16:25:12. #1.15#

title