Çorum'un Mecitözü İlçesinde 3 Okula Beyaz Bayrak Verildi

Çorum'un Mecitözü İlçesinde 3 Okula Beyaz Bayrak Verildi

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı Arasında İmzalanan Protokol Gereği İlk ve Ortaöğretim Kurumlarında Başlatılan 'Beyaz Bayrak' Uygulaması Çorum'da Bütün Hızıyla Devam Ediyor.

Çorum'un Mecitözü İlçesinde 3 Okula Beyaz Bayrak Verildi

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği ilk ve ortaöğretim kurumlarında başlatılan 'Beyaz Bayrak' uygulaması Çorum'da bütün hızıyla devam ediyor.

Okulların temizlik konusunda teşvik edilmesi amacıyla uygulamaya konulan Beyaz Bayrak Projesi kapsamında Mecitözü'nden 3 okul Beyaz Bayrak almaya hak kazandı. Mecitözü Lisesi'nde yapılan törene Vali Mustafa Toprak, Milli Eğitim Müdürü Abdurrahim Köksal, Sağlık İl Müdür Vekili Dr. Ali Yılmaz, Mecitözü Kaymakamı Mustafa Sarıkaya, Belediye Başkanı Selçuk Aksoy, daire müdürleri, çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı. Okullardaki temizliğe dikkat çekilen konuşmaların yapıldığı törenin açılış konuşmasını

gerçekleştiren Vali Toprak, "Bu ödülün kriterlerini geleceğe taşımak çok önemlidir. Bizim al bayrağımız gibi Beyaz Bayrak da okullarımızda dalgalansın" dedi.

Konuşmaların ardından Vali Toprak tarafından Mecitözü Lisesi Müdürü Arslan Arslan, Çitli Köyü İlköğretim Okulu Müdürü Cengiz Gökgöz ve Tanrıvermiş Köyü İlköğretim Okulu Müdürü Şeref Şensoy'a sertifikalar ve pirinç levhalar ile birlikte Beyaz Bayrak'ları da teslim edildi.

(BÖ-SD-NÇ-Y)

Kaynak: İHA