Çorum'u Kızlar Yönetti

Çorum'u Kızlar Yönetti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri İçerisinde Temsili Vali, Belediye Başkanı ve Savcı Koltuğuna Kız Öğrenciler Otururken, Garnizon Komutanı Erkek Öğrenci Oldu.

Çorum'u Kızlar Yönetti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri içerisinde temsili Vali, Belediye Başkanı ve Savcı koltuğuna kız öğrenciler otururken, Garnizon Komutanı erkek öğrenci oldu.

Dumlupınar İlköğretim Okulu öğrencilerinden Cemre Çınar, Vali Mustafa Toprak'ın makamına geçerek temsili olarak 30 dakika Vali oldu.

Vali makamında Belediye Başkanı Turan Atlamaz'ı arayarak başı boş köpeklerin barınaklara alınmasını ve yeni yapılan hayvan barınağının ise Su Deposu yanında bulunması nedeniyle yerinin değiştirilmesini, Emniyet Müdürü İsmail Karaman'ı da arayarak okul çevresinde alınan güvenlik önlemlerinin devam ettirilmesini isteyen küçük Vali, bu konularda Başkan Atlamaz ve Emniyet Müdürü Karaman'dan bilgi aldı.

Küçük Vali Çınar, Vali Mustafa Toprak'tan okullarında bulunan bilgisayar laboratuarındaki bilgisayarların yenilenmesini de istedi. Ziyarette hazır bulunan Milli Eğitim Müdürü Abdurrahim Köksal ise konuyla ilgilenileceğini açıkladı.

Belediye Başkanı Turan Atlamaz da kendisini ziyarete gelen Gazi Paşa İlköğretim Okulu öğrencisi Melis Kul'a makamını teslim etti. Belediye Başkanlığı makamına oturan Melis Kul, Çorum'da oyun alanlarının yetersiz olduğuna dikkat çekerek, çocukların oyun alanının genişletilmesini istedi.

Kutlamalar çerçevesinde Garnizon Komutanı olan Düvenci İlköğretim Okulu Öğrencisi Furkan Taştan, köylerde kontrol yapılması talimatını verirken, kenti huzur ortamını sağlayan jandarma personeline teşekkür etti.

Eskice Köyü İlköğretim Okulu öğrencileri Cumhuriyet Başsavcısı Canip Yetişir'i ziyaret etti. Ziyaret çerçevesinde Canip Yetişir makamını temsilen Eskice Köyü İlköğretim Okul öğrencisi Dudu Böçek'e telsem etti. Temsilen makama oturarak Cumhuriyet Başsavcısı olan Dudu Böçek'in ilk isteği "Çorumluların mutlu ve huzurlu yaşaması" oldu.

Yapılan tüm ziyaretler sonunda öğrenciler, Çorum'u temsili olarak en iyi şekilde yönetirken, öğrenciler çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

(ES-BÖ-MEF-Y)

Kaynak: İHA