Çorum Olayları'nın 37. Yılına Anma

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Çorum Olayları'nın 37. yıldönümü nedeniyle kentte 'Adalet İstiyoruz' sloganıyla çeşitli anma etkinlikleri düzenlendi.

Çorum Olayları'nın 37. yıldönümü nedeniyle kentte 'Adalet İstiyoruz' sloganıyla çeşitli anma etkinlikleri düzenlendi. Çorum Olayları'nın 37. yıldonumu nedeniyle anma etkinliği düzenlendi. Bugün gerçekleştirilen anma etkinliği Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Çorum Şubesi ve Çorum Alevi Kültür Merkezi'nin öncülüğünde, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu, Alevi Beştaşı Federasyonu, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı, Alevi Kültür Dernekleri, Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri ve Emek ve Demokrasi Platformu'nun da destekleriyle yapıldı. Polis tarafından bölgede geniş güvenlik önlemi alındı.Hacı Bektaş Veli Parkı'nda toplanan 600 kişilik kalabalık, 'Adalet İsteriz, Direne Direne Kazanacağız, Faşizme Hayırö sloganları eşliğinde ilk olarak Pirbaba Çamlığı, ardından da Hürriyet Meydanı'na kadar yürüdü. Hürriyet Meydanı'nda devam eden anma etkinliğinde saygı duruşunda bulunulup kitlesel basın açıklamaları yapıldı.

Programlara CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, HDP İstanbul Milletvekili Erdal Ataş, CHP Çorum İl Başkanı Hasan Suvacı, CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Rıza Suludere de katıldı.

Çorum olaylarında yaşamını yitirenlerin vatandaşlar anıldığı etkinlikte, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Mat konuşma yaptı.

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Mat, demokrasiye, özgürlüğe inanan herkesin yarınlar için çalışması gerektiğini belirtti. 'Referandumda hayırın ne derece yüksek çıktığını, hayırın kazandığını biliyoruzö diyen Mat, 'Hayır'ın Türkiye'nin kurtuluşu olduğunu ifade etti.

Çorum Olayları'nın 37. Yılına Anma
Çorum Olayları'nın 37. Yılına Anma
Çorum Olayları'nın 37. Yılına Anma

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title