Çorum: İnternet Kafeler Uyulması Gereken Kurallar Konusunda Bilgilendirildi

Çorum: İnternet Kafeler Uyulması Gereken Kurallar Konusunda Bilgilendirildi

Çorum Sungurlu Belediyesi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçedeki İnternet Kafe İşletmecilerine Bilgilendirici ve Uyarı Amaçlı Bir Toplantı Düzenleyerek, İşletmecilerden Kurallara Uyması İstendi.

Çorum: İnternet Kafeler Uyulması Gereken Kurallar Konusunda Bilgilendirildi

Çorum Sungurlu Belediyesi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü, ilçedeki internet kafe işletmecilerine bilgilendirici ve uyarı amaçlı bir toplantı düzenleyerek, işletmecilerden kurallara uyması istendi.

Belediye Meclis Salonu'nda yapılan toplantıya Sungurlu Belediye Başkanı Ahmet Karacif, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Azak, Zabıta Amir Vekili Mustafa Yıldırım, İlçe Emniyet Müdürlüğü'nden Komiser Nevzat Öztürk, polis memuru Muzaffer Akgün ve internet cafe işletmecileri katıldı. Toplantıda kafelerin açılış kapanış saatleri, yaş grupları denetimleri, sigara yasağı ve zararlı site kullanımları konularında bilgi verildi. İşletmecilerin bu konulara azami ölçüde dikkat etmeleri istendi. Toplantıda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ahmet Karacif, "Gençlerimizin sıkça gittikleri internet kafe işletmecilerimize çok iş düşmektedir. İnternet ortamı çok faydalı olduğu kadar bir o kadar da tehlikeli ve zararlıdır. Bunun denetimi bizlere düşmektedir. Özellikle gençlerle birebir muhatap olan işletmecilerimiz çok dikkatli ve titiz davranmalıdır. Emniyet Müdürlüğümüz ve Belediye Başkanlığı olarak biz bu konuda her zaman yanlarındayız. İçişleri Bakanlığı'ndan gelen yönetmenliğe göre hareket etmelerini, yasak ve kurallara uymalarını bekliyoruz. Genç nesil bizlerin geleceğidir. Hepimiz işbirliği içerisinde gençlerimizi sakıncalı ortamlardan koruyacağız. Bütün işletmecilerimize hayırlı kazançlar diliyorum" dedi.

Kaynak: İHA