Çorum Hayvan Pazarı Güvenlik Kamerası ile Korunuyor

Çorum Hayvan Pazarı Güvenlik Kamerası ile Korunuyor

Çorum Ticaret Borsası Tarafından İşletilen İskilip Yolu Üzerindeki Hayvan Pazarına, Hırsızlık ve Dolandırıcılık Olaylarının Önlenmesi Amacıyla Güvenlik Kameraları Yerleştirildi.

Çorum Hayvan Pazarı Güvenlik Kamerası ile Korunuyor

Çorum Ticaret Borsası tarafından işletilen İskilip yolu üzerindeki hayvan pazarına, hırsızlık ve dolandırıcılık olaylarının önlenmesi amacıyla güvenlik kameraları yerleştirildi.

Çorum Belediyesi tarafından kurulan ve 2007 yılından itibaren Ticaret Borsası tarafından işletilen hayvan pazarı, kentte canlı hayvan alım satımının yapıldığı tek mekan. Büyüklük bakımından Türkiye'nin ilk 5'i içinde yer alan hayvan pazarının daha modern hale getirilmesi amacıyla başlatılan çalışmalar devam ediyor.

Çorum'daki pazarın, bölgesinin en hareketli pazarlarından biri olduğunu belirten Ticaret Borsası Başkanı Ömer Güney, pazarın borsaya devredilmesinin ardından ilk olarak altyapı eksikliklerinin giderilmesi için çalışma başlattıklarını söyledi. Tadilat çalışmaları kapsamında pazar içerisinde bulunan atıl ve harabe durumdaki iki binayı bakıma aldıklarını ifade eden Güney, bu binaların tüccarların ve vatandaşları dinlenebilecekleri modern mekanlara dönüştürdüklerini kaydetti.

Küçükbaş hayvanlar için 40 padok yaptıklarını, büyükbaş hayvanlar için de yeni padokların yanı sıra kırılan padokların değiştirildiğini anlatan Güney, şunları söyledi: "Ayrıca pazar içerisine yerleştirilen kamera sistemi ile hayvan hırsızlığı, yankesicilik gibi olayların da önüne geçildi. Aydınlatma sistemi ve lavabolar tamir edilirken hayvan indirme ve bindirme rampaları yenilendi. Pazarın çamurdan kurtulması amacıyla yerlere 4 bin metrekare beton dökülürken, belirli bölgelere de mıcır serildi." (CİHAN)