Çorum: Hakkari'deki Mayın Patlaması

Çorum: Hakkari'deki Mayın Patlaması

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde, Terör Örgütü PKK Mensupları Tarafından Döşenen Mayına Basarak Şehit Olan Piyade Teğmen Ömer Azak'ın Cenazesinin, Yarın Memleketi Çorum'un Sungurlu İlçesi'ne Bağlı Yörüklü Beldesi'nde Toprağa Verileceği Bildirildi.

Çorum: Hakkari'deki Mayın Patlaması

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde, terör örgütü PKK mensupları tarafından döşenen mayına basarak şehit olan Piyade Teğmen Ömer Azak'ın cenazesinin, yarın memleketi Çorum'un Sungurlu İlçesi'ne bağlı Yörüklü Beldesi'nde toprağa verileceği bildirildi.

Hakkari Çukurca 13. Dağ Komando Tugayı'nda Piyade Teğmen olarak görev yapan Ömer Azak'ın cenazesi, bugün uçakla Hakkari'den Ankara'ya getirildi. Buradan ambulansla doğum yeri olan Çorum'un Sungurlu ilçesine götürüldü. Bu gece Sungurlu Devlet Hastanesi morgunda bekletilecek olan Şehit Teğmen Azak'ın cenazesi, yarın öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından düzenlenecek askeri törenle, Yörüklü Beldesi mezarlığında toprağa verilecek.

Bekar ve 3 kardeşi olan şehit Piyade Teğmen Ömer Azak'ın ailesinin, Tekirdağ'da Astsubay olan kardeşinin yanında kaldıkları, yarınki cenaze töreni için Çorum'a gelecekleri öğrenildi.

Kaynak: İHA