Çorum: Fransız Öğrencilerden İskilip Belediye Başkanı Orhan Öztürk'e Ziyaret

Çorum: Fransız Öğrencilerden İskilip Belediye Başkanı Orhan Öztürk'e Ziyaret

İskilip Endüstri Meslek Lisesi'nin Hazırladığı Leonardo da Vinci İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı Konulu Eğitim Programı Çerçevesinde Fransa'nın Saint-die Şehri'nde Bulunan Lycee Georges Baumont Teknik Lisesi'nden Gelen Ekip, Belediye Başkanı Orhan Öztürk'ü Makamında Ziyaret Etti.

Çorum: Fransız Öğrencilerden İskilip Belediye Başkanı Orhan  Öztürk'e Ziyaret

İskilip Endüstri Meslek Lisesi'nin hazırladığı Leonardo da Vinci İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı konulu eğitim programı çerçevesinde Fransa'nın Saint-Die Şehri'nde bulunan Lycee Georges Baumont Teknik Lisesi'nden gelen ekip, Belediye Başkanı Orhan Öztürk'ü makamında ziyaret etti.

Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Sabri Çiçekçi ile birlikte Başkan Öztürk'ü ziyarete eden ekip, İskilip'te bulundukları süre zarfında yapacakları çalışmalar ve projenin kazandıracakları hakkında bilgiler verdi. Projede işyerlerinde alınan güvenlik önlemleri ve iş sağlığı konuları üzerinde durulduğuna dikkat çeken Çiçekçi, ''Bu proje çerçevesinde haftanın 2 günü İskilip Endüstri Meslek Lisesi'nde eğitimler verilecek olup, diğer günlerde ise Çorum'da bulunan işletmelerde eğitimler sürdürülecektir. Çorum'da eğitim verilecek işletmeler Hayat Kağıt, Çopikas, Uğur Makine, Altan Makine, Ece Seramik, Duduoğlu Döküm, Yibitaş Lafarge ve Çorum Şeker Fabrikası'ndan oluşmaktadır. Misafir grup İskilip Öğretmenevi'nde konaklayacaktır'' dedi.

9 öğrenci, 2 öğretmen ve 1 yöneticiden oluşan misafir öğrenci ve öğretmen grubunun 7-8 Kasım tarihinde İstanbul'a geldiğini, İstanbul'un tarihi ve turistik yerlerinden Topkapı Sarayı, Ayasofya Camii, Sultan Ahmet Camii, Kapalı Çarşı ve Mısır Çarşısı'nı gezdiklerini, Boğaz'da tekne turu yaptıklarını belirten Çiçekçi, bu noktada İskilip Belediyesi'nin ziyaretler sırasındaki ulaşım giderleri ve gezi masraflarını karşılayarak kendilerine verdikleri destek için teşekkürlerini iletti.

İskilip Endüstri Meslek Lisesi'nin ortaya koyduğu projelerle diğer okullara örnek olduğunu ve İskilip'te eğitim adına yapılan her türlü çalışmaya destek verecekleri belirten Başkan Öztürk ise, ''Bugüne kadar ülkemizden öğrenciler yurt dışına eğitim almaya giderken Fransa'dan öğrenci grubunun İskilip Endüstri Meslek Lisesi'ne eğitim almak için gelmesi sevindiricidir. Bu bağlamda yapılan çalışma takdire şayandır' diye konuştu.

Kaynak: İHA