Çorum Devlet Hastanesi'nin Ek Binaya Taşınması

Çorum Devlet Hastanesi'nin Ek Binaya Taşınması

Çorum Devlet Hastanesi'ne Ek Olarak Yaptırılan 250 Yataklı Binaya Taşınılması İçin Hazırlıklar Sürerken, Bu Hafta Taşınılması Beklenen Ek Binanın Müteahhidin İşi Zamanında Teslim Edememesi Üzerine Taşınmanın Ertelendiği İfade Edildi.

Çorum Devlet Hastanesi'nin Ek Binaya Taşınması
04.02.2007 17:24 | Son Güncelleme: 04.02.2007 17:24

Çorum Devlet Hastanesi'ne ek olarak yaptırılan 250 yataklı binaya taşınılması için hazırlıklar sürerken, bu hafta taşınılması beklenen ek binanın müteahhidin işi zamanında teslim edememesi üzerine taşınmanın ertelendiği ifade edildi.

Çorum Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Arslan Erkan, hastane ek binasında çalışmaların sürdüğünü ve taşınma işlemlerine gelecek haftadan itibaren başlanacağını bildirdi. Çorum'da 14 yıl önce yapımına başlanan ve bu yıl tamamlanan 250 yataklı ek bina hakkında kamuoyunda yanlış anlamalar olduğunu ifade eden Erkan, ikinci ihale sürecinde müteahhit firma tarafından ek binanın başlangıçta Temmuz 2006'da, bu gerçekleşmeyince Eylül 2006'da teslim edileceğinin bildirildiğini belirterek, "Ancak ilgili firma kendisine tanınan ihale süresini sonuna kadar kullanmış, Bayındırlık İl Müdürlüğü tarafından binanın kabulü 25 Aralık 2006'da gerçekleştirilmiştir" dedi.

Bayındırlık İl Müdürlüğü'nce ek binanın kabulünün yapıldığının baştabipliğe bildirilmesi üzerine binada değerlendirme çalışmaları yapıldığını ifade eden Arslan Erkan, "Yapılan çalışmalar sonucunda trafonun tamamlanmadığı, jeneratörün bakımının yapılmadığı, asansörlerin çalışmadığı, telefon santralinin kabulünün yapılmadığı ve muhtelif yapım eksikliklerinin bulunduğu tespit edilmiş, konu Bayındırlık İl Müdürlüğü'ne gereği için iletilmiştir. Bugün itibariyle eksikliklerin bir kısmı giderilmiş olmakla birlikte asansörler henüz devreye sokulamamıştır. Asansör ihtiyacı olmadan kullanılabilecek intaniye ve psikiyatri servisleri ile acil polikliniği önümüzdeki haftadan itibaren yeni binadaki yerlerine taşınacaktır" şeklinde konuştu.

(ES-BÖ-NÇ-NÇ-Y)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Çorum Devlet Hastanesi'nin Ek Binaya Taşınması - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.9.2020 13:41:17. #1.15#
title