Çorum'daki Su Kavgası

Çorum'daki Su Kavgası

Çorum'da İki Amca Oğlu Arasında Tarladaki Su Yüzünden Çıkan Silahlı Kavgada 4 Kişi Öldürülürken, Keşfe Giden Hakim ve Katip Yaralandı. Olay Sonrası Jandarma, Bölgede Geniş Güvenlik Önlemleri Aldı.

Çorum'daki Su Kavgası

Çorum'da iki amca oğlu arasında tarladaki su yüzünden çıkan silahlı kavgada 4 kişi öldürülürken, keşfe giden hakim ve katip yaralandı. Olay sonrası jandarma, bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı.

Alınan bilgiye göre, Niyazi ve Gencay Sarmaşık kardeşlerin tarlasının kenarından çıkan suyu evine götürmeye çalışan Başaran ve Adem kardeşler, su meselesi yüzünden yaklaşık 6 ay önce tartıştı. Olay adli mercilere intikal ettirilince tarafların isteği doğrultusunda mahkeme, keşif yapma kararı aldı. Bugün öğleden sonra tarlada keşif yaptıran Başaran ve Adem kardeşler, bir süre sözlü olarak tartıştı. İddiaya göre, hakim keşif yaptığı sırada Niyazi ve Gencay kardeşler, evlerinden getirdikleri otomatik

tüfeklerle amca oğullarını taradı. Açılan ateş sonucunda Başaran Sarmaşık (44), Döne Sarmaşık (40) ve Akgül Sarmaşık (70) aldıkları kurşunlarla olay yerinde hayatını kaybederken, Adem Sarmaşık (40) ise kaldırıldığı Çorum Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Keşfe gelen hakim Süreyya Armutçu ile katip Yusuf Nakkaş da açılan ateş sonucunda yaralandı. Çorum Devlet Hastanesi'ne kaldırılan hakim Süreyya Armutçu ve katip Yusuf Nakkaş'ın gelen saçmalar nedeniyle hafif şekilde yaralandıkları ve tedavi altına

alındıkları öğrenildi.

JANDARMA, KÖYÜ ABLUKAYA ALDI

Olayın ardından köye çok sayıda jandarma sevk edildi. Köyü ablukaya alan ve evleri didik didik arayan jandarma ekipleri, zanlılardan Gencay Sarmaşık'ı saklandığı evde av tüfeği ile birlikte yakaladı. Diğer zanlı Niyazi Sarmaşık'ın bulunması için ilde geniş çaplı araştırma başlatıldı.

Olay sonrası köye gelen cumhuriyet savcısı, yaptığı incelemenin ardından cesetlerin otopsi yapmak üzere Çorum Devlet Hastanesi morguna kaldırılması talimatını verdi. Cinayetin ardından yakınlarını kaybeden kadınların ağıtları yürekleri dağladı.

(ES-OK-Y)

Kaynak: İHA