Çorum'daki Banka Dolandırıcılığı İddiası

Çorum'daki Banka Dolandırıcılığı İddiası

Çorum'da Emekli Müdür Yardımcısının Çalıştığı Bankayı Dolandırdığı İddiasıyla Başlatılan 'Banko' İsimli Operasyon Kapsamında Gözaltına Alınarak, Adliyeye Sevk Edilen 4 Sanık Tutuklandı.

Çorum'daki Banka Dolandırıcılığı İddiası

Çorum'da emekli müdür yardımcısının çalıştığı bankayı dolandırdığı iddiasıyla başlatılan 'Banko' isimli operasyon kapsamında gözaltına alınarak, adliyeye sevk edilen 4 sanık tutuklandı.

Edinilen bilgilere göre, Ziraat Bankası Çorum Merkez Şubesi'nde görev yaptığı dönemde müşteri hesaplarında oynama yaptığı ve zimmetine para geçirdiği iddiasıyla hakkında suç duyurusunda bulunulan emekli müdür yardımcısı Ş.Ö. ile gözaltına alınan 3 akrabası sevk edildikleri adliyede, alınan ifadelerinin ardından nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Mahkeme Ş.Ö. ile eniştesi O.B. ve yeğenleri S.B. ile S.B'nin tutuklanmasına karar verdi.

Çorum'da çalıştığı Ziraat Bankası'nda müdür yardımcılığı görevini yürütürken geçen yıl emekliye ayrılan ve ardından Çorumgaz A.Ş'nin muhasebe bölümünde çalışmaya başlayan Ş.Ö. hakkında, bankada görev yaptığı dönemde özellikle yurtdışında bulunan gurbetçilerin hesaplarından başka hesaplara para aktardığı ve zimmetine para geçirdiği iddiasıyla bankada inceleme yapan müfettişler tarafından Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunulmuş, bu gelişme üzerine de emekli banka müdür yardımcısı hakkında Çorum 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde 400 bin YTL'lik tazminat davası açılmıştı.

(BÖ-RO-RO-Y)